URODA I ZDROWIE

Zobacz, jak zmienił się świat w ciągu 20 lat

25 marca 2016, dodał: Aleksandra Kolanko

Ciągle wydaje nam się, że jesteśmy młodzi, a lata 90. skończyły się zaledwie przed chwilą. O tym, że okres naszego dzieciństwa i dorastania oddalił się od nas o lata świetlne uświadamiamy sobie dopiero, gdy porównamy otaczające nas przedmioty wtedy i dziś. Jak one się zmieniły! 

Moda

Dekadę można uznać za odległą, gdy po strojach na zdjęciu łatwo poznać, z którego roku pochodzi. Ubrania i fryzury z lat 90. rozpoznaje się bezbłędnie. Za duża koszula w kratę, ogrodniczki, spodnie z wysokim stanem, chodaki i obróżki na szyję… Wybaczamy to sobie, bo byliśmy młodzi i niedoświadczeni. I niezmiernie cieszy nas fakt, że ubrania w sklepach są dziś mniej toporne, a my wyglądamy dużo lepiej.

Fitness vs. aerobik

Wolicie Ewę Chodakowską czy Annę Lewandowską? A pamiętacie kultowe kasety VHS z ćwiczeniami z Cindy Crawford, Claudią Schiffer albo Cher? To one rządziły światem fitnessu (częściej nazywanym wtedy aerobikiem) w latach 90. Nagrywały ćwiczenia w spodniach z lycry z wysoką talią, podciągniętymi skarpetami, ale za to w interesujących przestrzeniach – w hali pofabrycznej czy nad brzegiem oceanu. Hitem tej dekady był też mało inwazyjny trening callanetics. Niektóre młode i ambitne nauczycielki WF-u wprowadzały go na swoich lekcjach.

Zabawki erotyczne

Pamiętacie sex-shopy powstające w polskich miastach na początku lat 90.? Zamalowane na czerwono okna, neonowe napisy, wejścia do podziemi bądź od podwórka w rozpadających się kamienicach. Trudno było tam znaleźć coś, co nie wyglądałoby dosłownie, prostacko i tandetnie. W 1996 roku powstała marka Fun Factory i jej pierwsze dildo – w kształcie niebieskiego pingwinka. Stając się czołowym producentem gadżetów erotycznych na świecie, dyktowała trendy – porzucania sex-shopowej estetyki na rzecz wibratorów, pulsatorów, kulek waginalnych w fantazyjnych formach i kolorach. Stacjonarne butiki Fun Factory, marki świętującej właśnie 20-lecie istnienia, projektowane są przez słynnego designera, Karima Rashida. A jej słynny wibrator „DeLight” zgarnął renomowaną nagrodę Reddot Design Award. Przez te 20 lat miejsce kiczu i plastiku zajął ceniony design i bezpieczny silikon medyczny.

Jedzenie

W latach 90. nie było ani sushi, ani kebabów, ani wegerestauracji. Przełomowy krok dla fastfoodów w Polsce to rok 1992, kiedy powstają pierwsze restauracje Burger King, Pizza Hut i McDonald’s. W połowie lat 90. dołącza do nich KFC. Ale co tak naprawdę wtedy jedliśmy? Zapiekanki z baru na rogu! Do pełnego obrazu brakuje jeszcze gumy balonowej Donald, soczku ze słomką i pierwszych chipsów.

Idole z dzieciństwa

Starzenie się idoli z dzieciństwa to coś, co zaskakuje najbardziej. Macaulay Culkin, odtwórca tytułowej roli w filmach Kevin sam w domu oraz Kevin sam w Nowym Jorku, ma 36 lat i rozwód za sobą. David Schwimmer, czyli Ross Geller z kultowego serialu Przyjaciele, kończy w tym roku 50 lat. A słodkie bliźniaczki z Pełnej Chaty, Mary-Kate i Ashley Olsen, zdmuchną w tym roku po 30 świeczek na torcie. Obie zostały projektantkami mody, bizneswomen i założycielkami własnej marki modowej The Row, działającej w 37 krajach. W zeszłym roku Mary-Kate poślubiła Oliviera Sarkozy’ego, przyrodniego brata byłego prezydenta Francji.

file1458910626

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »