URODA I ZDROWIE

Wieczorne rytuały malucha wg LoveCare

25 marca 2016, dodał: DesignPR

caring mother kissing little fingers of her cute sleeping baby girl, happy family concept

Choć dla nas codzienna rutyna może być uciążliwa,  to nasze maluchy ją uwielbiają! To właśnie przewidywalność kolejnych czynności zapewnia im bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie stałych pór karmienia, wyznaczonych godzin kąpieli i snu. Dziecko szybko przyzwyczaja się do wyznaczonego rytmu, a naszym zadaniem jest ten rytm utrzymać. Zwłaszcza, jeśli chcemy, by poszło grzecznie spać i miało przyjemny sen.

Jak zadbać o wieczorne rytuały?

  • Pozwól dziecku się wybawić. Dzięki temu usypianie będzie łatwiejsze, a może samo stwierdzi, że już pora na sen? Nic na siłę, zamiast więc przed popołudniową drzemką zmuszać malucha do snu – idź z nim na spacer. Wtedy szybciej rozładuje nagromadzoną energię.
  • Kąpiel powinna być dla dziecka odprężająca. Jeżeli lubi się pluskać w wodzie, zapewnij mu pod ręką ulubione zabawki, to powinno wyeliminować częsty problem mycia głowy.
  • Niech będzie to ostatnia okazja do zabawy. Od tego czasu warto powstrzymać większe emocje, by nie udzieliły się dziecku, które nie będzie chciało zasypiać.
  • W czasie układania do snu, postaraj się zapanować nad chaosem i posprzątać zabawki i przedmioty należące do dziecka. Dzięki temu nic nie będzie go rozpraszać, a sprzątanie da sygnał wprowadzający dyscyplinę i mówiący, że spanie jest już bliskie.
  • Ulubiona książeczka czytana po raz pięćdziesiąty? Maluchy to uwielbiają! Nie rezygnuj z kolejnego czytania, jeśli tylko możesz sprawić dziecku przyjemność. Być może już wkrótce samo będzie opowiadało tę historię na swój sposób.
  • Pozwól dziecku pożegnać się z domownikami lub ulubionym misiem. Będzie to wyraźne zaakcentowanie zakończenia dnia, które przerodzi się w odpowiedni nawyk.
  • Zadbaj odpowiednio o miejsce snu. Pachnąca kołderka, ulubiony kocyk i ukochany pluszak – one wszystkie pozwolą maluchowi przyzwyczaić się do jego łóżeczka. Dzięki temu będzie chętniej w nim przebywało.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na www.loveandcare.bobini.pl

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »