URODA I ZDROWIE

Tenis stołowy – sport geniuszy

23 czerwca 2015, dodał: Redakcja

Czy wiecie, że według badań przeprowadzonych kilka lat temu, tenis stołowy został uznany za dyscyplinę wymagającą największego ilorazu inteligencji od zawodników? Ta dość niepozorna gra uprawiana jest więc często przez prawdziwych geniuszy.

table-tennis-408388_640

Ping Pong ma bardzo długą i bogatą tradycję. Narodził się w Anglii pod koniec XIX wieku, a już w 1902 odbyły się pierwsze mistrzostwa świata, choć jeszcze nieoficjalne. W 1926, kiedy to powstała międzynarodowa federacja tenisa stołowego, miały wreszcie miejsce oficjalne mistrzostwa, które zorganizowano w „pingpongowej ojczyźnie”, czyli w Anglii.
Początkowo był to sport niezwykle elitarny zarezerwowany tylko dla ludzi zamożnych. Były to także czasy, kiedy nie istniał żaden profesjonalny sprzęt i trzeba było grać samodzielnie sporządzonymi rakietkami i piłeczką.
Tenis stołowy to zarówno sport indywidualny (singiel) jak i drużynowy (debel). Gracze odbijają do siebie ultralekką, mającą niecałe 3 gramy, piłeczkę. Jej dopuszczalne kolory to jedynie biały i pomarańczowy, a jej rotacja może osiągać nawet 3000 obrotów na sekundę. W dynamicznej, profesjonalnej grze, piłeczka jest w stanie lecieć z prędkością do 170 km/h.
Warto wiedzieć, że Polska całkiem nieźle wspisała się w historię tenisa stołowego. Otóż najdłuższa wymiana piłki w walce o jeden punkt miała miejsce między Polakiem a Rumunem w 1936 na mistrzostwach świata w Pradze. Wynosiła aż 150 minut!
Ping pong nie jest w Polsce tak popularny jak chociażby w Chinach, ale warto się nim zainteresować, nawet jeśli na początek będzie to jedynie chodzenie na mecze live. Turnieje potrafią być niezwykle fascynujące, zarówno dla zawodników, jak i dla widzów. Ping pong jest grą, w której trzeba przewidywać najdrobniejszy ruch przeciwnika, rotację piłki, trajektorię lotu, itd. Jest to dyscyplina, w której niezwykle liczy się precyzyja, zwinność i giętkość.

Ponieważ jest to jedna z najszybszych, najbardziej dynamicznych dziedzin sportu, jej uprawianie ma ogromny wpływ na reakcje naszego organizmu i jego kondycję.

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »