URODA I ZDROWIE

Rozliczając zeznania podatkowe warto korzystać z profesjonalnych porad

30 marca 2016, dodał: Materiały prasowe

Wielu podatników sygnalizuje, że zeznanie podatkowe nie jest łatwe do rozliczenia. W związku z tym Polacy poszukują w Internecie instrukcji jak krok po kroku uporać się z wnioskami PIT i jak odliczyć 1% podatku. Informacje te potwierdzają statystyki wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl, która odnotowała w ubiegłym miesiącu 364% wzrost zapytań o rozliczenia podatkowe.

Najpóźniej do końca kwietnia powinniśmy złożyć nasze deklaracje podatkowe. Możemy to zrobić łatwo i szybko we własnym domu, co zapewnia program PIT – jeden z popularniejszych programów ubiegłego roku. Można przy tym także wesprzeć jedną z organizacji pożytku publicznego (OPP), przekazując jej swój 1% podatku.

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w dziedzinie rozliczania podatków, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach, jak np. panoramafirm.pl. – komentuje Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska.

Pomocną dłoń do podatników wyciągnęło także Ministerstwo Finansów, które po raz kolejny przygotowało akcję Szybki PIT. W tym roku w niecodziennym miejscu, a mianowicie w wybranych galeriach handlowych w Polsce urzędnicy skarbowi pomagali podatnikom wypełnić rozliczenia podatkowe. W 55 miastach korzystając z wyznaczonych punktów w centrach handlowych, podatnicy mogli uzyskać pomoc przy wprowadzaniu PIT-u do systemu e-Deklaracje i wysłaniu swojego rozliczenia przez Internet. Z tej okazji skorzystało prawie 15 tys. osób i wysłano w ramach akcji Szybki PIT z galerii handlowych ponad 10 tys. e-PIT-ów

Nie można zapominać, że czas rozliczeń podatkowych to także czas wzmożonej pomocy dla wielu fundacji i stowarzyszeń. Kwoty przekazywane w ramach 1 % organizacjom pożytku publicznego są zabierane z sum podatków należnych urzędom skarbowym. Ten  jedyny raz w roku możemy zdecydować o tym, komu podarujemy nasz 1% podatku. To ważna forma bezinteresownej pomocy. Zanim jednak przeznaczymy 1%, warto sprawdzić czy wybrana przez nas organizacja pożytku publicznego znajduje się na oficjalnej liście OPP, która co roku jest aktualizowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeżeli dana fundacja czy stowarzyszenie nie znajduje się w tym spisie, nie otrzyma finansowego wsparcia w ramach 1 %, nawet jeśli poprawienie wypełnimy nasze rozliczenie.

file1459324057

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »