Rodzinny weekend w Czechach

3 lutego 2016, dodał: Redakcja

Zima nie musi kojarzyć się naszym dzieciom z szarymi kolorami, smutną atmosferą, brakiem możliwości zabawy na dworze z powodu opadów deszczu. Możemy pokazać im zupełnie inny charakter tej pory roku, pełny białego śniegu, szaleństwa na sankach, nartach, czy snowboardzie, a także innych niezwykłych wrażeń.

rodzinny-weekend-w-czechach

Jest gdzie pojeździć

Są miejsca, które kuszą przyjemną zimą i to bardzo blisko polskiej granicy. Nasi południowi sąsiedzi z Czech dobrze wiedzą jak zadbać o stoki narciarskie. W ostatnim czasie zainwestowali łącznie w przeliczeniu na złotówki ponad 178 milionów. W efekcie do dyspozycji tych najmłodszych, jak i starszych miłośników białego szaleństwa jest w sumie ponad 570 kilometrów tras zjazdowych. Są też trasy dla amatorów biegów narciarskich, których długość ponad dwukrotnie przebija długość polskich autostrad i wynosi 3 162 kilometry.

Pokaż dzieciom prawdziwe zamki

Jednak Czechy nie ograniczają nas jedynie do sportowej formy spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami. Ten kraj słynie również z licznych zamków, a przecież ile to już razy czytaliśmy, czy opowiadaliśmy dzieciom o dzielnych rycerzach i pięknych księżniczkach, mieszkających właśnie w takich zamkach oraz pałacach?

Na pewno warto zobaczyć zamek w Czeskim Krumlovie, który jest drugi pod względem wielkości w Czechach i choć może wydawać się nieco szary, to podczas zwiedzania zrobi na Was wrażenie jego ogrom. Atrakcyjny jest także obiekt w Litomyslu, który został wzniesiony w XVI wieku, czy też Cesky Stenberk, którego obecna dość toporna konstrukcja nie przypomina zamków z dziecięcych bajek, ale naprawdę będziecie go podziwiać.

To tylko kilka propozycji, bo nie sposób szczegółowo opisać i wymienić więcej obiektów. Niemniej bez względu na to, do którego z nich się wybierzecie, Wasze pociechy będą miały okazję poczuć jakby rzeczywiście przenosiły się w przeszłość.

weekendwczechach_infografika-1

Odkryjcie świat nauki

Ale przecież nie samą historią żyje człowiek. Dzieci często potrafią zadawać nam niezwykłe pytania o otaczający nas świat. Dlaczego, więc nie pokazać im go z tej ciekawej strony? W Libercu możecie odwiedzić IQLandię. Znajduje się tam jedno z najlepszych planetariów 3D na świecie, w którym uwierzycie absolutnie we wszystko, nawet w to, że zgubiliście się w czarnej dziurze. Oprócz tego są różne strefy tematyczne jak np. TUL – świat pomysłów i odkryć, w której dowiecie się jak wygląda superinteligentna kurtka, skąd się wzięło nanowłókno, czy też będziecie mogli sami sterować robotycznym ramieniem. Kolejną strefą jest Science show – świat eksperymentów, których nie przeprowadzicie w domu. Macie możliwość zapoznać się z ciekłym azotem, gazami itp. Możecie pozwolić podpalić wodór na swojej dłoni lub zatańczyć pod napięciem 500 tysięcy wolt. Takich wrażeń na pewno nie zapomnicie. Jeszcze inną strefą jest Laboratorium, w którym poznacie jak się tworzy perfumy, dowiecie się na czym polega tajemnica niewidzialnego atramentu i wiele innych zabawnych eksperymentów.

Są też strefy GEO (poświęcona całej ewolucji kosmosu), GeoLab (świat skał i minerałów), czy też strefy ekspozycyjne, gdzie dowiecie się wszystkiego o ludzkim ciele, żywiołach, domowych przedmiotach i dźwiękach.

Czechy jeszcze inaczej

Wybierając się na rodzinny weekend w Czechach możecie również skorzystać oferty tamtejszych hoteli wellness, uzdrowisk i aquaparków z basenami termalnymi. Zapewne weekend to zbyt krótki czas, aby wszystko zobaczyć, odwiedzić i doświadczyć, ale wspomniana bliskość tego kraju sprawia, że możecie się tam wybrać częściej niż tylko raz.

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Rodzinny weekend w Czechach

  1. avatar Enrika pisze:

    Wspaniały pomysł, tylko ,że w soboty pracuję :(,ale jak dostanę urlop ,to chętnie pojadę do Czech ,bo nigdy nie byłam.

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

Aleja handlowa

Elegancka bluzka z asymetrycznym przodem w kolorze lawendowym
Cena:
189 ZŁ
Jest to pionierski preparat o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym, nawilżającym - wszystko w jednym!
Cena:
39,98 zł
Visile BUBBLES - kulki czyszcząco-odświeżające do WC 45g
Cena:
9,98 zł
Hipoalergiczna seria LOVELA Balsam. Wysoka skuteczność działania i zadowolenia wśród klientów jest wyznacznikiem marki.
Cena:
70 zł
Utwardza każdy lakier hybrydowy oraz wszelkie masy żelowe.
Cena:
359,99 ZŁ
Zzapewnia optymalne podparcie szyi i ułożenie kręgosłupa
Cena:
756 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »