URODA I ZDROWIE

Powiększanie i modelowanie ust – Poznań

29 marca 2016, dodał: Redakcja

Kontakt

Nasze usta z wiekiem tracą na jędrności i stają się mnie wydatne i pełne. Kobiety marzą jednak o pięknych i zmysłowych ustach, które przyciągają spojrzenia i świadczą o ich kobiecości. Pełne i mięsiste usta zdecydowanie odmładzają i powodują, że cała twarz staje się bardziej atrakcyjna. Usta mona poddać korekcie oraz modelować bezpiecznymi wypełniaczami. Sam zabieg trwa bardzo krótko i praktycznie jest bezbolesny.

uuu

Gabinet Medycyny Estetycznej zaprasza

ul. Przepiórcza 23c/1a, Poznań Grunwald, Os. Kopernika

https://www.wrosinski.pl

Warto zatem zadbać, aby nasze usta zawsze wyglądały pięknie i zmysłowo.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonywane w naszym gabinecie daje błyskawiczne efekty.

W kilka minut osiągamy pożądany kształt i wygląd. Kwas hialuronowy powoduje wiązanie wody, przez co usta są cały czas wilgotne.

Rejestracja pod nr: +48 571 323 530

Efekt jest widoczny zaraz po zabiegu. Jeszcze lepszy po 2-3 dniach, kiedy ustąpi niewielki obrzęk lub zdarzające się czasami krwiaczki.

powiększanie ust

Wskazania do zabiegu:

1.  Powiększenie jednej lub obu warg

2. Korekcja kształtu (niwelowanie asymetryczności)

3. Korekcja konturu

4. Podnoszenie kącików

5. Ujędrnianie

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może się pojawić chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni, siniaczki / krwiaczki, ustępujące w ciągu 5 – 7 dni i krótkotrwała bolesność dotykowa.

Przez 2 tygodnie należy unikać rozgrzewania i masowania.

Ostateczny efekt powiększania widoczny jest po ok. 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy „ułoży się” w tkankach.  Do tego czasu może być niekiedy wyczuwalne niewielkie stwardnienia tkanek.

Osoby mające skłonność do występowania opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem leki p/wirusowe np. Hascovir / Heviran, leki te należy kontynuować przez 2 dni po zabiegu

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • miejscowe problemy skórne (aktywny trądzik lub aktywna opryszczka),
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czy też choroby układu immunologicznego.
Przeciwwskazaniem nie jest za to wiek – z zabiegu mogą skorzystać pacjenci w każdym wieku.
powiększanie ust

Powiększanie ust – trwałość zabiegu

Efekty zabiegu zależą od wieku pacjentki oraz stosowania się do zaleceń lekarza po zabiegu. Najczęściej utrzymują się 6 do 8 miesięcy. Przy stosowaniu droższych wypełniaczy (Juvederm Volift) efekt utrzymuje się do 15 miesięcy. Dodatkowym efektem stosowania kwasu hialuronowego jest poprawienie nawodnienia i ukrwienia warg, co powoduje poprawę ich wyglądu – sprawiają wrażenie zdrowszych.

Powiększanie ust cena

Cena zabiegu zależy od wybranego materiału oraz czy jest to zabieg pierwszy – czy dodatkowe dostrzyknięcie kwasu do 30 dni od pierwszego zabiegu (w naszym gabinecie), którego cena wynosi 500zł. Na koszt zabiegu wpływa również ilość zużytego materiału – standardowo jest to 1ml.

Powabne usta bez skalpela

Jednym z poważnych problemów współczesnego człowieka jest chęć wpasowania się w aktualny, mocno rygorystyczny i agresywnie reklamowany, model piękna. Wygląd zewnętrzny dla wielu osób – a w szczególności pań – jest sprawą bardzo ważną. Kompleksy spowodowane niezadowoleniem ze szczegółów własnej fizyczności stają się coraz częściej powodem złego samopoczucia, przygnębienia czy nawet depresji.

Każdy pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, lecz jednocześnie zachować naturalność. Do niedawna jedynym sposobem na naprawdę skuteczne i efektowne poprawienie defektów urody były operacje plastyczne. Obecnie jednak coraz częściej interwencja chirurgiczna okazuje się niepotrzebna.

Wiele niedoskonałości da się korygować mało inwazyjnymi, prostymi i szybkimi zabiegami, w przypadku których ryzyko powikłań lub reakcji niepożądanych jest ograniczone właściwie do minimum a korekcja ust jest bardzo skuteczna.

Przykładem takiego zabiegu jest powiększanie ust – jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Marzenie o pięknych, pełnych i wydatnych ustach można zrealizować metodą niechirurgiczną, a całkowicie bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty. Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego uzyskujemy znaczne poprawienie wyglądu.

Bardzo dobre i trwałe efekty przynosi zabieg – przeszczep tłuszczu

Problem wąskich ust – modelowanie ust rozwiązaniem

Niektórych natura po prostu obdarza zbyt wąskimi ustami. Osoby te mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy. Często osoby o wąskich ustach są domyślnie odbierane jako nieprzyjemne czy nieżyczliwe. Powiększenie warg może znacząco wpłynąć na taki stan rzeczy. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się zwykle świeższa, weselsza i sympatyczniejsza.

Optyczne pomniejszenie może nastąpić również w wyniku procesu starzenia. Skóra z wiekiem traci jędrność i odwadnia się, wówczas wargi stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość – objawia się zwężeniem, pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy. Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować bez użycia skalpela i stołu operacyjnego.

Korekcja – Sposób na pełne usta

Wiele popularnych kremów i innych produktów kosmetycznych ujędrniających i nawilżających skórę zawiera kwas hialuronowy. Ten sam składnik medycyna estetyczna wykorzystuje jako wypełniacz, np. do powiększania ust. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty, a nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają degenerująco na skórę.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, ponieważ jest fizjologiczna, biozgodna i w pełni biodegradowalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc znikome. Minimalne jest też ryzyko pękania naczynek czy efektu maski. U jednostkowych przypadków może pojawić się najwyżej delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zgrubienie skóry, zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie, najwyżej po trzech dniach.

Zabieg tą metodą wykonuje lekarz medycyny estetycznej w gabinecie zabiegowym, bez potrzeby podawania pacjentowi narkozy oraz zatrzymywania na obserwację w szpitalu. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.

Za jedyny minus tego typu zabiegów można uznać fakt, że substancja wchłania się jednak do organizmu stopniowo, implanty na bazie żeli hialuronowych są więc nietrwałe, zabiegi trzeba powtarzać co 8 – 12 miesięcy. Nie jest to jednak wygórowana cena za poczucie bezpieczeństwa, naturalność i bezinwazyjność zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Medycyna estetyczna Poznań – dr Rosiński zaprasza!

Cennik zabiegów

Rejestracja pod nr: +48 571 323 530

Modelowanie ust

Medycyna estetyczna spełnia marzenia współczesnych kobiet o zdrowym, pięknym i młodym wyglądzie. Wśród tych pragnień jedno z czołowych miejsc zajmuje to o zgrabnych, wydatnych, kształtnych i zmysłowych ustach. Dlatego właśnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się te zabiegi.

Starzejące się usta

Wargi z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość. Stają się zwężone i pomarszczeniem, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych. Efekt ten najczęściej wywołany jest w wyniku procesu starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, jak palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie unikając nieestetycznego wrażenia sztuczności.

Błędy natury

Zabiegom modelowania ust poddają się jednak nie wyłącznie kobiety w dojrzałym wieku, u których takie zmiany są już widoczne. Proces starzenia nie jest bowiem jedynym powodem niezadowolenia z wyglądu ust. Nie musi on być też skierowany jedynie do pań.

Modelowanie ust jest może pomóc osobom o ustach:

 • zbyt małych,
 • za dużych,
 • niekształtnych,
 • z opadającymi kącikami,
 • nieproporcjonalnych,
 • posiadających inne rodzaje defektów (np. kształt nadający twarzy „niesympatyczny” wyraz).

Sposoby na piękne usta

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji, takich jak toksyna botulinowa lub kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę warg lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę– wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust. Stosunkowo rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Alternatywą dla tych najpopularniejszych zabiegów może być też nowa, spektakularna, a przy tym całkowicie naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To najbardziej bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji.

Zabieg taki ma charakter przeszczepu – tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne. Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej okazuje się zbyt mało. Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą.

Usta powiększanie kwasem hialuronowym – zabieg bardzo często wybierany przez panie.

Powiększanie ust Poznań opinie:

Większość pacjentek, które korzystały z zabiegu, wspomina go jako mniej bolesny niż się spodziewały. Ust są wrażliwe, stąd pewien dyskomfort jest odczuwany. Dla osób o większej wrażliwości jest możliwe znieczulenie stomatologiczne, zdecydowana większość pozostaje na znieczulenie kremem znieczulającym.

#PowiekszanieUst

#PowiekszanieUstPoznan

Powiększanie ust

Wyraziste, a do tego pełne i o ładnych konturach usta, to dziś marzenie niemal każdej kobiety. Niestety natura nie dla wszystkich bywa jednakowo łaskawa. Do tego dochodzi też proces starzenia się, w trakcie którego nasze usta tracą swoją jędrność, a w raz nią objętość oraz kształt. Współczesna medycyna estetyczna potrafi zarówno poprawić naturę, jak i przeciwstawić się upływającemu czasowi. Dzięki nowoczesnym technikom można zarówno nieznacznie uwydatnić lub zdecydowanie powiększyć usta, poprawić ich kontur, podnieść opadające kąciki, a także przywrócić czerwień wargową.

Dla kogo zabiegi?

Zabiegi powiększania ust skierowane są do wszystkich, niezależnie od wieku. U kobiet młodych najczęstszym problemem są usta zbyt wąskie i o słabo zarysowanych konturach. Ten defekt dotyka też w niewielkim procencie młodych mężczyzn. U kobiet dojrzałych wpływ na wygląd ust ma utrata sprężystości mięśni twarzy. Nie bez znaczenia są też zmiany w układzie kostnym dziąseł.

Zabieg i efekty

Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Rezultaty pojawiają się natychmiast. Ostateczny efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach, kiedy całkowicie zanikają niewielkie opuchnięcia i pojawiające się sporadycznie krwiaczki. Usta otrzymują nie tylko wymarzony kształt ale są też lepiej nawilżone. Dzięki temu odzyskują zarówno jędrność jak i kolor. W wyniku zabiegu zanikają też zmarszczki wokół ust, co dodatkowo nadaje twarzy młodzieńczy wygląd.

Metody

Najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie pod skórę warg kwasu hialuronowego, mającego postać gęstego żelu. Substancja wprowadzona jest delikatnie w tzw. czerwień wargową, po czym wargi są masowane by dokładnie rozprowadzić preparat i wymodelować odpowiedni kształt. Jest to ważne bo zabieg ma korygować i upiększać, a nie dawać efekt sztuczności czy przerysowania. Z uwagi na powolne wchłanianiu kwasu efekt w zależności od predyspozycji utrzymuje się od 6-12 miesięcy. W odpowiednim momencie można zabieg powtórzyć.

Nową unikatową metodą powiększania ust jest lipofilling. Polega on na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Tłuszcz pobiera się w procesie liposukcji z części ciała posiadającej jego nadmiar i wstrzykuje precyzyjnie pod skórę warg. Ponieważ w zabiegu wykorzystywana jest tkanka własna pacjenta, to zagrożenie wystąpienia jakiejkolwiek alergii lub odrzucenia materiału wypełniającego jest bardzo niskie. Choć efekt końcowy utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki dłużej aniżeli przy pozostałych wypełniaczach to należy wiedzieć, że tłuszcz powoli acz systematycznie się wchłania (nawet do 40%). Dlatego też warto zdecydować się na kolejne uzupełniające wstrzyknięcia tłuszczu. Po dwu, niekiedy trzykrotnym powtórzeniu zabiegu, efekt utrzymuje się przez kolejnych kilka lat.

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe i układu immunologicznego
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • problemy skórne
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »