URODA I ZDROWIE

Okulary korekcyjne idą w odstawkę. Coraz chętniej korzystamy z nowoczesnych metod korekcji wad wzroku

23 marca 2016, dodał: Materiały prasowe

W ostatnich latach spadła liczba osób noszących okulary lub szkła kontaktowe. Tę tendencję można zauważyć nie tylko globalnie, ale i w Polsce, gdzie coraz więcej okularników decyduje się na pożegnanie ze szkłami korygującymi wady wzroku. Dobrą jakość widzenia przywracają nowoczesne metody korekcji wad wzroku.

Osoby cierpiące na krótko lub dalekowzroczność, a także astygmatyzm, coraz częściej chcą stać się niezależne od okularów lub soczewek kontaktowych, uprawiać swobodnie sport, czuć się na co dzień komfortowo oraz dobrze wyglądać podczas różnych uroczystości.

Metody, które pozwalają na prawidłowe widzenie bez okularów to między innymi laserowa korekcja wad wzroku i nieco mniej znana w Polsce metoda ortokorekcji. Zabiegi korygujące wady wzroku przy pomocy lasera przeprowadza się od ponad 20 lat. Intensywny rozwój chirurgii refrakcyjnej sprawia, że zabiegi są maksymalnie bezpieczne, a lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie mają do wyboru kilka metod, które mogą dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest FemtoLASIK, w którym wykorzystuje się laser femtosekundowy najnowszej generacji. Dzięki niemu chirurg może dostosować płatek rogówki poprzez określenie jego średnicy, grubości oraz pozycji zaczepienia. Zastosowanie tego typu lasera polega na wykonaniu najpierw zaplanowanego przez komputer nacięcia i stworzenia płatka rogówki indywidualnego dla każdego pacjenta z dokładnością do tysięcznych części milimetra. W kolejnym kroku następuje odchylenie płatka, umożliwiające dotarcie do kolejnych warstw rogówki, które następnie modeluje się przy pomocy wiązki lasera. Ten etap zabiegu trwa kilkanaście sekund i umożliwia całkowite zniwelowanie wady wzroku. Przy aktualnych możliwościach chirurgii refrakcyjnej zabieg jest niemal stuprocentowo bezpieczny, a okres powrotu do dobrego widzenia skrócony do minimum. Doskonałe rezultaty są wynikiem przewidywalności i niezwykłej precyzji wykonania zabiegu. Metoda ta daje efekty nawet w przypadku bardzo dużych wad wzroku.

Inną nowoczesną metodą poprawy jakości widzenia jest metoda ortokorekcji. Korzystają z niej przede wszystkim osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku. Można ją stosować także u dzieci, mniej więcej od 8 r. ż. Metoda jest całkowicie odwracalna i nie powoduje trwałych zmian w narządzie wzroku. W ortokorekcji wykorzystywane są specjalne soczewki ortokeratologiczne, które zakłada się na noc. Po przebudzeniu pacjenci widzą prawidłowo bez wspomagania się okularami lub soczewkami. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie snu soczewka nadaje rogówce odpowiedni kształt, czasowo przywracając jej prawidłową moc optyczną. Dzięki temu po nocy przespanej w soczewkach orto-K dobre widzenie zostaje przywrócone na kilkanaście kolejnych godzin –  komentuje optometrysta, Magdalena Bińczak z Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok.

Dzięki nowoczesnej okulistyce, okulary dla coraz większej grupy osób będą mogły się stać tylko modnym dodatkiem zamiast utrudniającą życie koniecznością.

 

file1458749631

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »