URODA I ZDROWIE

Oczekiwania gości a wizja Młodej Pary, czyli o zaletach i wadach kameralnego wesela

24 marca 2016, dodał: Redakcja

Wesele zwykło się nam kojarzyć z huczną rodzinną imprezą, długo oczekiwaną przez najbliższych i jeszcze dłużej planowaną przez nowożeńców. Przywiązani do tradycji chcemy, aby w tym wyjątkowym dniu naszego życia byli z nami nasi najbliżsi, dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi, a nawet sąsiedzi. Są pary, które uważają, że tylko liczne wesela mogą godnie uczcić uroczystość zaślubin i dobrze ją uwiecznić w pamięci gości. Ale są też nowożeńcy, którzy mają nieco odmienną wizję przyjęcia weselnego, wolą go spędzić w kameralnym gronie najbliższych sobie osób, w spokojniejszej atmosferze. Za organizacją niewielkiego wesela stoi wiele czynników i osobistych preferencji. Niemniej jednak warto wcześniej przygotować listę korzyści oraz ewentualnych niedoskonałości takiego rozwiązania.

wese

Minusy organizacji kameralnego wesela

Niewielkie przyjęcie weselne liczy najczęściej do 50 osób. Nie jest ono dobrym wyborem dla Pary Młodej, która ceni sobie tradycję. Największy jednak dyskomfort mogą odczuwać na kameralnym weselu zaproszeni goście. Pamiętajmy, że zabawa weselna jest przygotowywana głównie ze względu na rodzinę i przyjaciół, istnieje zatem ryzyko, że grono najbliższych oswojone z tradycyjną wizją wesela nie do końca będzie umiało się odnaleźć w nowej sytuacji. Niewiedza na temat tego, jak się zachować w tak kameralnej grupie może doprowadzić do nieco sztywnej czy wręcz sztucznej atmosfery i zwyczajnie zakończyć się nudą.

Z założenia wesele organizujemy jedno na całe życie, dlatego w przypadku kameralnego przyjęcia Para Młoda może odczuwać pewien niedosyt. Świętowanie w mniejszym gronie rodzi poczucie niedostatecznego uczczenia zaślubin i ryzyko szybszego zatarcia całego wydarzenia w pamięci w gości. Mniej osób kieruje swoją uwagę na Młodą Parę, w nielicznym towarzystwie trudniej jest także zamaskować weselne gafy, np. zbytnie upojenie alkoholowe.

Zalety wesela w najbliższym gronie

Głównym czynnikiem decydującym o organizowaniu przyjęcia weselnego w kameralnej i klimatycznej atmosferze są osobiste preferencje i indywidualna wizja Młodej Pary. Nie zawsze chodzi tutaj o względy finansowe. Małe wesela także potrafią być kosztowne i nierzadko decydują się na nie zamożni nowożeńcy. Podobnie jak w przypadku hucznych wesel – kreatywność i samodzielność Pary Młodej mogą pozwolić na spore oszczędności. Nie ma tutaj zatem ścisłej reguły.

Kameralne wesela to dobre rozwiązanie dla Par nie do końca odnajdujących się w tradycyjnej wizji przyjęć weselnych, spokojnych duchem, chcących spędzić ten dzień tylko w gronie najbliższych sobie osób, z którymi mają najczęstszy kontakt. Często wesele o takim charakterze organizowane jest z przyczyn niezależnych od nowożeńców, np. w sytuacji niedalekiej śmierci bliskiego członka rodziny. Bez względu na powód jedno wydaje się niezmienne – przygotowania do kameralnego wesela są mniej stresujące, nie wymagają od nowożeńców aż tak dużego nakładu sił, czasu i energii. Dzięki temu sam Dzień Ślubu można przeżyć w mniejszych nerwach, napięciu i zmęczeniu, a z większą uwagą skierowaną na uroczystość zaślubin, której wyjątkowości nie przyćmiewa wyczekiwane wesele.

W kameralnym przebiegu uroczystości weselnej korzyści odnajdą także zaproszeni goście. Młoda Para może z każdym spokojnie porozmawiać, zadbać o każdego z osobna, a sami weselnicy mają okazję do rodzinnych pogawędek.

Mniejsze wesele to poniekąd mniejsze koszty, ale nie zawsze tak być musi. Organizując przyjęcie dla najbliższych, można bardziej pofantazjować np. z menu i część tradycyjnych potraw zastąpić bardziej wyszukanymi daniami – owocami morza czy słodkim bufetem. A w miejsce zwyczajowego zespołu weselnego wynająć kameralny band, np. jazzowy.

Łatwiejsza organizacja kameralnego wesela to także większy wybór miejsca i terminu. Najczęściej małe przyjęcia weselne organizowane są w niewielkich restauracjach, a te nie mają aż tak napiętych terminów, jak ma to miejsce w przypadku obiektów czy sal stworzonych specjalnie z myślą o organizacji wesel. Miejscem takim jest Hotel na Błoniach w Bielsku-Białej. Dzięki kilku salom weselnym nowożeńcy mogą zorganizować przyjęcie dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Dwie spośród wszystkich sal balowych w Hotelu przeznaczone są właśnie do urządzenia wesela w kameralnej atmosferze. Sala Bursztynowa pomieści 30 zaproszonych gości, Sala Zielona – 60 weselników. Pomieszczenia charakteryzują się subtelnym, niezwykle eleganckim wystrojem.

bursztynowa

zielona

Hotel na Błoniach zaprasza wszystkich nowożeńców do zapoznania się z aktualną ofertą weselną.

Źródła zdjęć: Hotel na Błoniach, pexels.com


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »