URODA I ZDROWIE

MUST HAVE – SALCO THERAPY – podaruj zdrowie na Gwiazdkę

30 listopada 2015, dodał: Redakcja

 

SALCO THERAPY –jeśli jesteś osobą aktywną i dbasz o swoje zdrowie i kondycję ta terapia jest właśnie dla Ciebie.

FB_aroma_472x394_v2

 

Dobroczynne walory mineralnych kąpieli znane są od dawnych czasów. A kąpiele solankowe? Na początku kojarzone były wyłącznie z uzdrowiskami i sanatoriami. Pomysł warzenia leczniczych wód słonych zaowocował tym, że pod koniec XIX wieku solanki stały się dostępne także w kuracjach domowych. W dzisiejszej dobie, kiedy czas rządzi naszym życiem i wypoczynkiem, a przy tym chcemy być zawsze atrakcyjni, sprawni i zdrowi – kąpiele solankowe są panaceum na nasze złe samopoczucie.

2

Parę faktów z kontynuowanej w Łapczycy, tradycji polskiego warzelnictwa.

Solanka bocheńska wydobywana jest odwiertami o głębokości około 1000 m, z geologicznych pokładów epoki miocenu. Ten sposób wydobycia zapewnia ochronę naturalnego surowca przed zanieczyszczeniami powierzchniowymi i gwarantuje jego stabilny skład. Krystalizacja soli bocheńskiej prowadzona jest tradycyjną metodą otwartych wyparek panwiowych. Mokra sól, po wyjęciu z wanny, leżakuje na stole ociekowym do osiągniecia optymalnej wilgotności. W efekcie tego procesu kryształki soli zostają otoczone warstwą ługów krystalizacyjnych, czyli maksymalnie zatężonej solanki zawierającej esencję terapeutycznie czynnych pierwiastków… Sól sprawia wrażenie wilgotnej, ale to właśnie ten „zestaw” tworzy tak niepowtarzalną wartość terapeutyczną i odróżnia ją od zwykłej soli kamiennej czy wytwarzanej w nowoczesnych warzelniach próżniowych popularnej soli jadalnej.

FB_fit&body_472x394_v2

8 POWODÓW DLA KTÓRYCH POWINNO SIĘ UŻYWAĆ WARTOŚCIOWYCH SOLI LINII SALCO THERAPY

1 – Wzmocnij organizm

Sięgasz po kolejne lekarstwo? Biopierwiastki zawarte w solance uaktywnią system

obronny, stymulując go do walki z zagrożeniami. Samodzielnie pokonasz wiele słabości –

tabletki traktuj jako ostateczność.

Uwolnij siłę mięśni

Czujesz ból mięśni po treningu? Dzięki kąpielom solankowym Twój organizm szybciej zwalczy stany zapalne i lepiej poradzi sobie z bólem. Odżywisz mięśnie, jednocześnie oczyszczając je ze zbędnych produktów przemiany materii.

FB_products_1200x628-v2

Popraw swoje wyniki

Chcesz trenować częściej? Chcesz ćwiczyć z większymi obciążeniami i uniknąć kontuzji? Wpisz kąpiele solankowe w swój plan treningowy, odżywiaj i regeneruj swój organizm. Szybciej osiągaj zamierzone cele!

Wspomóż procesy mineralizacji

Sposób na mocniejsze kości? Procesy zachodzące w organizmie podczas kąpieli solankowej poprawiają gospodarkę wapniową budującą ich strukturę i wytrzymałość.

Zadbaj o stawy

Czujesz, że regularne treningi obciążają Twoje stawy? Nawet dwa zabiegi solankowe w tygodniu pomogą Ci zachować sprawność stawów na dłużej. Poprawią ukrwienie oraz zwiększą zakres ich ruchu.

Oczyść swój organizm

Korzystasz z sauny? Gorąca kąpiel solankowa oczyszcza organizm podobnie do niej. Zamienne stosowanie tych zabiegów da Ci większą swobodę gospodarowania czasem przeznaczonym na odpoczynek.

Odpręż się

Czy wiesz, że podczas relaksującej kąpieli możesz dostarczyć swemu ciału cennych minerałów? Już 20-minutowa kąpiel solankowa sprawi, że w Twoim organizmie wzrośnie poziom wielu niezbędnych pierwiastków (np. magnez, potas, wapń, jod).

Uspokój oddech

Podczas treningu Twoje płuca pracują na pełnych obrotach? Po wysiłku daj im odetchnąć! Gdy ciało rozluźni się w relaksującej kąpieli, Twój oddech „uspokoi” się i pogłębi.

Wanna pełna terapeutycznej solanki

Kąpiel solankowa – to zewnętrzny zabieg bodźcowy, działający kompleksowo poprzez czynniki termiczne, mechaniczne (ciśnienie hydrostatyczne) , chemiczne i osmotyczne. Bezpośrednio działa na skórę i błony śluzowe, pośrednio na cały organizm. Odpowiednia temperatura i składniki mineralne kąpieli powodują rozszerzenie porów skóry, umożliwiając wchłanianie składników soli… to taka suplementacja mineralna z ominięciem układu pokarmowego. Powstający na skórze „płaszcz solny” dostarcza długotrwałych bodźców osmotycznych oraz działa antyseptycznie. Wnikająca przez naskórek wraz z wieloma jonami sól działa rewelacyjnie na cały układ ruchu, powodując znakomite dokrwienie, odżywienie i mineralizację ścięgien oraz mięśni. Dzięki poprawie ukrwienia zwiększone zostaje dostarczanie tlenu i substancji odżywczych. Solanka wywiera działanie przegrzewające silniejsze niż kąpiele wodne, pobudzając procesy biochemiczne w trakcie i przez dłuższy czas po kąpieli. Dochodzi do udrożnienia gruczołów potowych, przekrwienia i rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz zwiększenia przepływu limfy i krwi. Występuje wzmożone wydalanie rozmaitych toksyn i produktów przemiany materii

SALCO SPORT THERAPY FIT & BODY czyli terapia z kolagenem

Rozpuszczalny kolagen spełnia funkcję naturalnego środka nawilżającego skórę.

Działa na nią regenerująco i wygładzająco, przywracając świeżość i poprawiając elastyczność. Wykazuje także działanie ochronne, tworząc warstwę zabezpieczającą przed negatywnym wpływem szkodliwych czynników chemicznych bądź atmosferycznych.

Redukuje konieczność stosowania dodatkowych preparatów pielęgnacyjnych. Uzupełnienie niedoboru rozpuszczalnych form kolagenu przeciwdziała procesom starzenia skóry a w połączeniu z terapią solankową wpływa na złagodzenie zmian o charakterze trądzikowym.

Dodatkowym walorem soli Fit&Body jest możliwość wykorzystania jej jako rewelacyjnego naturalnego peelingu solnego.

SALCO SPORT THERAPY AROMA czyli przyjemne z pożytecznym

Zapachy, jak powietrze, stanowią nieodłączny czynnik budujący nasze samopoczucie. Uzupełniając wartościową bazę solną o kompozycje olejków eterycznych dajemy naszemu organizmowi dodatkowy bodziec regeneracyjny oraz aromatyczną terapię nastroju.

Z szerokiej gamy zapachów należy wybrać ten, który trafia w nasz aktualny nastrój. Może to być aromat sandałowca, bergamotki, rozmarynu, róży , lawendy bądź jaśminu. W zależności od tego, czego potrzebujemy w danej chwili nasz wybór pada na zapach , który nas odpręża lub pobudza .

 

Produkty Salco Sport Therapy to także fantastyczny pomysł na prezent dla Twoich bliskich.

20 minut w wannie niewiele kosztuje a wiele zmienia…

Świątecznych promocji szukaj na www.salcosklep.pl

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)
Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »