URODA I ZDROWIE

Krótka rozgrzewka

24 października 2014, dodał: Redakcja

Kolarstwo jest jedną z najbardziej kontuzjogennych dyscyplin sportowych. Uprawiane także rekreacyjnie wiąże się z występowaniem wielu powszechnych dolegliwości bólowych. Jak właściwie rozgrzać mięśnie przed wysiłkiem związanym z przemierzaniem tras na ulubionym jednośladzie, radzi Paweł Daroszewski, trener przygotowania motorycznego z Carolina Medical Center.

Ćwiczenia rozgrzewające mięśnie nóg:

1.Skipy: Rozgrzewkę zacznijmy od rytmicznych podskoków, tzw. skipów. To ćwiczenie większość z nas pamięta jeszcze z lekcji WF-u. Zaczynamy od Skip A, czyli wymachów kolanami wysoko do góry. Jednocześnie zachowujemy wyprostowaną sylwetkę. Przechodzimy do Skip B, czyli wyrzutu naprzemian nóg przed siebie, przy utrzymaniu prostych pleców. Kończymy na Skip C – bieg z uderzeniem piętami o pośladki.

2.Stretching balistyczny: Stajemy bokiem do ściany i opieramy się o nią jedną z rąk. Następnie wykonujemy kilka wymachów jedną, a potem drugą nogą, w przód i w tył.
Zarówno skip jak i stretching balistyczny mają na celu aktywizację nerwowo- mięśniową, czyli pobudzenie mięśni nóg i całego układu nerwowego oraz uelastycznienie mięśni, by ich ruch stał się efektywniejszy.
Ćwiczenia wykonujemy w 2 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenia na „otwarcie” klatki piersiowej:

1.Ramiona: Rozpoczynamy od krążenia ramionami w tył i w przód, w pełnym zakresie, cały czas utrzymyjąc ręce wyprostowne w łokciach.
Ćwiczenie wykonujemy w 3 seriach po 10 okrążeń.

2.Wydolność oddechowa: Stajemy w niewielkim rozkroku, wyciągamy ręce do góry, w taki sposób, by tworzyły literę V. Bierzemy głęboki wdech nosem, następnie wykonujemy skłon sięgając rękami do podłoża i wydychając powietrze ustami.
Oddech powinien być jak najgłębszy. Ćwiczenie poprawia wydolność oddechową poprzez pobudzenie płuc do wykorzystania pełnej powierzchni oddechowej.

www.caroline.pl

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »