URODA I ZDROWIE

Kosmetyki organiczne, czyli to, czego potrzebuje twoja skóra

28 maja 2015, dodał: Malwina

Dzięki mediom, a szczególnie Internetowi, każda kobieta jest bardziej świadoma potrzeb swojej skóry, dla której chcemy tego, co najlepsze. Dlatego coraz więcej z nas stawia na produkty ekologiczne lub organiczne, które całkowicie eliminują chemię ze swoich składów. Dzięki temu otrzymujemy kosmetyki, które powstały na bazie tego, co daje nam Natura. Naturalne kosmetyki gwarantują bezpieczną i zdrową pielęgnację skóry, bez zakłócania jej naturalnego rytmu i procesów odnowy. W ich składzie znajdziemy czyste ekstrakty roślinne, ziołowe i olejki eteryczne, które wspomagają skórę w przywróceniu i zachowaniu jej naturalnych funkcji fizjologicznych.

BIO IQ 600_400_x

 

W kosmetykach organicznych znajduje się minimum 95% agroskładników. Jak najbardziej są to kosmetyki naturalne, do produkcji których użyto składników roślinnych uzyskanych wyłącznie metodami fizycznymi. Do takich metod zaliczamy: tłoczenie na zimno, ekstrakcję parą, czyli sposoby, które nie ingerują w składniki, w przeciwieństwie do chemicznych metod, jaką jest przykładowo hydroliza. Składniki pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach organicznych – mleko, miód, lanolina z wełny muszą być pozyskiwane wyłącznie od żywych zwierząt. Organiczne produkty kosmetyczne muszą zawierać wyłącznie naturalne barwiniki i substancje zapachowe. Rośliny nie mogą być uprawiane przy użyciu pestycydów czy inżynierii genetycznej. Przy ich produkcji wyklucza się stosowanie promieniowania radioaktywnego. Kosmetyki takie są konserwowane naturalnymi składnikami, na przykład olejkami eterycznymi. A zatem kosmetyki organiczne są kosmetykami naturalnymi wyższej klasy. Oprócz wyselekcjonowanego składu ważny jest również proces produkcji.

bioiq 600_400

Firma BIO IQ korzysta z francuskich i duńskich laboratoriów, gdzie opracowuje i wytwarza prawdziwie ekologiczne kosmetyki organiczne. Wybór laboratoriów został dokładnie przemyślany, są to bowiem ośrodki, które od lat produkują kosmetyki naturalne, dostosowane do rygorystycznych wymogów organizacji ecocert. W Polsce nie znajdziemy tego typu linii produkcyjnych. Dzięki wiedzy, ale także energii płynącej z radości życia powstały czyste, organiczne produkty BIO IQ z zachowaniem najbardziej rygorystycznych norm wymaganych przez międzynarodową organizację certyfikującą ECOCERT.

Kosmetyki BIO IQ to najlepsza dostępna pielęgnacja. Najbardziej wartościowe naturalne kosmetyki z dostępnych na rynku, a więc prawdziwie organiczne produkty. Surowce pozyskane do produkcji kosmetyków BIO IQ są 98,85-99,99% naturalne, w tym 10%-30% pochodzi ze ściśle kontrolowanych upraw organicznych. Bezpieczne, naturalne kosmetyki BIO IQ są polecane przez lekarzy dermatologów oraz specjalistów kosmetologów, szczególnie osobom z chorobami skórnymi takimi, jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie na środki chemiczne, z ogólną nadwrażliwością skórną, a także przy przebarwieniach skóry, nadmiernym wysychaniu skóry i wypadaniu włosów.

bioiqKorzyści ze stosowania kosmetyków organicznych BIO IQ:
1. łagodne działanie, synergistyczne ze względu na bogactwo natury poszczególne składniki potęgują swoje wzajemne działanie
2. długofalowe rezultaty, pielęgnacja jest delikatniejsza, na efekty należy poczekać, jednak utrzymują się dłużej
3. kompatybilność ze skórą ludzką, naturalność, co przejawia się także w pH produktów
4. brak toksyczności
5. brak niepożądanych działań ubocznych

Zapraszamy na www.bioiq.eu

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »