URODA I ZDROWIE

Jak wyrzeźbić mięśnie brzucha?

27 marca 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Zbliżający się sezon bikini motywuje wiele osób, by zadbać o swoje ciało. Taka motywacja, to świetny początek! Oto zestaw sprawdzonych rad i ćwiczeń na mięśnie brzucha, które pozwolą spalić tłuszcz i wypracować mięśnie w tej problematycznej partii naszego ciała!

http://cdn1.womensfitness.co.uk/sites/womensfitness/files/styles/gallery/public/modvsit.jpg?itok=9P_XOksn

 

  1. Plank (deska)

Plank jest jednym z tych ćwiczeń, które pozwala na jednoczesną pracę nad wieloma partiami mięśni. Pomaga rzeźbić m.in. mięśnie: brzucha, nóg, pośladów oraz ramion. W wersji „side plank”, którą wykonujemy na boku podtrzymując ciężar ciała na ramieniu i stopach, dodatkowo możemy pracować nad „boczkami”- pulsacyjnym ruchem opuszczając i unosząc biodra (Side Plank Pulses). Ćwicz po 30 sekund na każdą stronę.

4847921_orig

  1. Rowerek

To ćwiczenie pozwoli na osiągnięcie efektów w stosunkowo krótkim czasie. Leżąc na plecach (plecy muszą przylegać płasko do podłogi!), unoś nogi tak jakbyś jechała na rowerze i trzymając ręce za głową, naprzemiennie dotykaj łokci kolanami unoszonych nóg (np. prawy łokieć- lewe kolano). Zacznij od 1 minuty ćwiczeń; potem możesz wydłużaj ten czas wedle swoich możliwości.

0502_bicycle_crunch

  1. Opuszczanie nóg

Nie jest to najprostsze ćwiczenie dla początkujących, jednak wykonując je możecie dostosowywać je do własnych możliwości poprzez kontrolę wysokości opuszczania nóg. Leżąc na plecach z nogami wyprostowanymi do pionu, powoli opuszczaj je w dół, starając się nie odrywać odcinka krzyżowo-lędźwiowego od podłogi. Spróbuj utrzymać je w tej pozycji przez kilka sekund, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej. Ćwicz 1 minutę, a kiedy wzmocnisz mięśnie możesz wydłużyć ten czas.

leg-raises

  1. Ćwicz regularnie

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, to pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia 3 razy w tygodniu po około 30 minut. Kiedy twoje mięśnie nieco się wzmocnią, możesz ćwiczyć do 5 dni tygodniowo. Pamiętaj, że o odpoczynku- twoje mięśnie będą ci wdzięczne za te 2 dni przeznaczone na ich regenerację.

 

  1. Biegaj, skacz…

Nie każdy wie, że ćwiczenia cardio również pomagają w pracy nad rzeźbieniem sylwetki. Dzięki nim spalamy kalorie i podnosimy wydolność organizmu, która umożliwia nam dłuższą i bardziej efektywną pracę podczas właściwych ćwiczeń. Dlatego dobrze jest poświęcić 1 dzień w tygodniu na takie formy aktywności jak np. bieganie. 

http://media1.onsugar.com/files/2012/04/17/1/192/1922729/ddd7d6b998c5c66a_137355226.preview.jpg

 

zobacz również:

 

  1. Trening TABATA – na czym polega i jakie daje efekty?
  2. Ćwiczenia na jędrne pośladki
  3. Ćwiczenia Callanetics rzeźbiące sylwetkę!
  4. Ćwiczenia i trening z Mel B

 

 

 

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »