URODA I ZDROWIE

Halluksy – operacja i co po niej

28 sierpnia 2013, dodał: Redakcja

Po 35 roku życia skłonności do halluksów ma wiele kobiet. Niestety nie wszystkie panie wiedzą, jak dbać o stopy, zanim ulegną one poważnemu zniekształceniu, które będzie można wyleczyć już wyłącznie operacyjnie. Niekiedy zapobieganie rozwojowi koślawych paluchów jest niemożliwe ze względu na charakter wykonywanej pracy. Co zrobić, kiedy nie jesteśmy już w stanie dobrać obuwia, mamy problemy z chodzeniem i odczuwamy uporczywe bóle stóp?

halluxy.prop_350x.e4ae868d65

Każda kobieta chce być piękna i wyglądać elegancko, a ładne nogi są niezaprzeczalnym damskim atutem. Buty na wysokim obcasie zdecydowanie dodają elegancji i uzupełniają strój, tak biznesowy jak i nieoficjalny. Wiele pań nie wyobraża sobie noszenia innego obuwia niż szpilki, koturny i wysokie słupki, zapominając, że z upływem czasu zagrożenie halluksami wzrasta. Pierwsze objawy, jak bolesność stóp, często są lekceważone i składane na karb przemęczenia. Istotnie, ból jest objawem zmęczenia nóg, ale także jego dalszych, poważniejszych konsekwencji. Tymczasem halluksy stają się z biegiem czasu faktem.

Rozwiązanie radykalne

Nadchodzi moment, kiedy jedyną metodą na pozbycie się uciążliwej dolegliwości staje się zabieg chirurgiczny. Żeby nie czekać długo na operację w ramach NFZ, warto skontaktować się z renomowanym ośrodkiem, specjalizującym się w zabiegach z zakresu ortopedii i neurochirurgii, jakim jest Szpital Centrum ENEL-MED. Wysoko wykwalifikowani, doświadczeni ortopedzi, stale doskonalący swoje umiejętności w najlepszych polskich i zagranicznych klinikach, z pewnością wyjdą naprzeciw oczekiwaniom pacjentek. Na początku niezbędna będzie specjalistyczna diagnostyka, następnie zabieg operacyjny zostanie wykonany na sali, wyposażonej w urządzenia i sprzęt najnowszej generacji. Kolejnym krokiem będzie ustalenie dalszego postępowania, w tym także indywidualnie dobrana rehabilitacja, po której powinien nastąpić szybki powrót do pełnej sprawności – nie tylko do pracy, ale także do uprawiania ulubionego sportu. W nowoczesnym ośrodku leczenia halluksów, do dyspozycji pacjentek będą również wygodne, dobrze wyposażone pokoje, zapewniające komfortowe warunki pobytu. Cena zabiegu jest niewysoka, dlatego warto z niego skorzystać nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również estetycznych.

Po operacji

Rehabilitacja umożliwia szybki powrót do zdrowia. Po pewnym czasie pozwala także na powrót do noszenia ulubionych czółenek na wysokim obcasie czy szpilek. Nie należy jednak zapominać, że stopy wymagają odpoczynku. Wykonując pracę w pozycji stojącej konieczne jest robienie przerw, w czasie których stosujemy zalecone przez rehabilitanta ćwiczenia palców stóp. Trzeba też pamiętać o podstawowej zasadzie – „nie stopa dla buta, ale but dla stopy”.

 

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Halluksy – operacja i co po niej

  1. avatar zasice pisze:

    po operacji jest ok przynajmniej w moim przypadku tak bylo:) a robilam zabieg w klinice medydyna urody. 6 tygodni w specjalnej ortezie a pozniej 6 tygodni w obuwiu sportowym i po sprawie :)

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »