URODA I ZDROWIE

Genodieta – na czym polega i efekty stosowania

8 września 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Trendy w odchudzaniu i dietetyce zmieniają się niemal z dnia na dzień, jednak warto być z bieżąco z nowinkami w tej kwestii, szczególnie jeśli poparte są one dokładnymi badaniami naukowymi! Doskonałym przykładem będzie tu genodieta, która podbija od pewnego czasu serca walczących ze zbędnymi kilogramami !

dna-dieta

Czym jest genodieta?

Choć jej nazwa może brzmieć nieco zagadkowo, to jednak genodieta oparta jest na stosunkowo prostym założeniu, bowiem sposób odżywiania jest w niej dopasowywany do profilu genetycznego danej osoby, na podstawie badań jej DNA.

Należy jednak podkreślić, że genodieta ma przede wszystkim na celu dobranie diety, która będzie jak najlepiej dopasowana dla danej osoby pod względem zdrowotnym! Bowiem właśnie, dzięki informacjom zapisanym w naszym kodzie genetycznym można ustalić naszą podatność na określone choroby. Zatem dzięki diecie odpowiadającej naszemu DNA możemy w prosty sposób, dzięki jedzeniu określonych pokarmów, zmniejszyć ryzyko chorób (np. miażdżyca, nadciśnienie, otyłość czy cukrzyca) czy nawet przedłużyć sobie życie o kilka lat pełnych zdrowia i witalności. Nie zapominajmy jednak o dodatkowym proficie płynącym z genodiety, czyli skutecznym sposobie na zrzucenie zbędnych kilogramów lub (gdy jest taka potrzeba) zyskanie ich, a także utrzymanie optymalnej dla naszego organizmu masy ciała!

DNA

Dzięki osiągnięciom w dziedzinie nutrigenetyki– czyli nauki badającej szeroko rozumiane związki między genami, a naszym sposobem odżywania- możliwe jest tworzenie tzw. profili genetycznych, na podstawie których, możliwe jest dokładne określenie naszego zapotrzebowania na konkretne substancje i składniki pokarmowe!

Testy DNA pomagają także wykrywać te składniki i substancje, których nasz organizm nie toleruje (np. laktoza czy gluten), a co za tym idzie, eliminować je z naszej diety.

Dieta przyszłości?

Choć genodieta jest wynikiem pracy naukowców z całego świata, których wieloletnie badania potwierdzają jej skuteczność, to trzeba zaznaczyć, że jest to dziedzina nauki, która dopiero rozwija swoje szeroko zakrojone badania. Co do jednego nie ma jednak wątpliwości żaden z naukowców zajmujących się tą dziedziną: genodieta ma szansę całkowicie zrewolucjonizować sposób w jaki się odżywiamy- jako pierwszy, potwierdzony naukowo sposób na kontrolę masy naszego ciała!

 

zobacz też:

Praktyczne wskazówki

Zestaw genów z jakim się rodzimy jest niezmienny, dlatego badanie potrzebne do ich ustalenia wykonuje się tylko jeden raz. Po ustaleniu indywidualnego dla nas zestawu genów, dopasowywane są do nich specjalne zalecenia żywieniowe, które jednak mogą być modyfikowane w zależności od wieku czy też stanu zdrowia danej osoby. Koszt takiego badania oraz dobrania odpowiedniej dla nas diety, to od około 1500 zł do nawet 3500 zł.

dieta6

 

zobacz również:

 

 

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Genodieta – na czym polega i efekty stosowania

  1. avatar Marta pisze:

    Koszty są olbrzymie myślę, że każdy dietetyk będzie sugerował co innego

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »