URODA I ZDROWIE

Dlaczego właściwie warto uprawiać sport?

16 czerwca 2015, dodał: PatriszjaFashion

Wciąż słyszymy o tym, że sport jest zdrowy. W dodatku wszyscy dookoła chodzą na siłownię, fitness czy biegają. Zastanawiasz się czy warto być fit?

Odpowiedź jest krótka:TAK!1510-Theory-38-Podium-Sports-Bra-for-Women-1

Jeśli chcesz mieć więcej energii, czuć się lepiej i wyglądać młodo – lekiem na to wszystko jest sport! To dobry sposobem na chandrę, złą pogodę czy odreagowanie stresu. Zaprzyjaźnij się ze swoją ulubioną dyscypilną a będziesz miała z tego przyjemność za każdym razem.

847255-tennis

Poniżej kilka krótkich argumentów, dlaczego warto?

1. Sport to przyjemny i prosty sposób na spędzanie wolnego czasu. Wyjście na siłownię, taniec czy basen ze znajomymi, to czynności o wiele ciekawsze od siedzenia w domu.

2. Sport to zdrowie każdy Ci to powie! Niezależnie od wieku uprawiając sport poprawiasz kondycję swojego ciała, m.in wydolność organizmu, dotlenia tkanki, wzmacnia kości, zwiększenie odporności.

3. Sport uczy i wychowuje- przede wszystkim wytrwałości i pokory. Pamiętaj, że wysiłek, który wkładasz i granice, które pokonujesz zmieniają Cię na zawsze!

4. Sport poprawia myślenie! Ruch na świeżym powietrzu dotlenia mózg, dzięki czemu poprawia Twoją koncentrację, sprawiając, że nauka będzie przychodzić ci łatwiej i szybciej.

5. Sport uszlachetnia! Pamiętaj, że robisz to dla siebie i nikt nie odbierze Ci twoich osiągnięć! Pozwól sobie na pochwałę, ale oceniaj się sprawiedliwie!

784123-sports
Jaki sport wybrać?

Tak naprawdę sama musz posłuchać swojego organizmu i poszukać odpowiedniej formy aktywności, która będzie dopasowana do stanu zdrowia, trybu życia, wieku a także osobowości i kondycji twojego organizmu. Według badań najpopularniejszymi sportami w 2014 były: jazda na rowerze, pływanie i bieganie a także piłka nożna i sporty typu fitness i taniec.

fit-strong-sexy_a0420f3ea0

Pamiętaj nic na siłę – nie musisz trenować tego co Twoja przyjaciółka czy sąsiadka, znajdź swój złoty środek – rób to regularnie i dawaj z siebie wszystko a efekty zobaczysz w krótkim czasie!

UM Sport 2013 - jump

Rady dla początkujących:

1. Zaczynaj powoli, ale regularnie – metoda małych kroczków zawsze się sprawdza
2. Przyjemność przede wszystkim– nie każda dyscyplina jest dla Ciebie – szukaj do skutku!
3. Planuj, ale nie terroryzuj się. Jeśli trening przepadnie to nie koniec świata – nadrób go innego dnia, spontanicznie! 4. Pamiętaj o zachowaniu przerwy przed treningiem oraz o dostarczeniu ważnych składników po.
5. Wybierz wygodny strój – nie musisz od razu wydawać pieniędzy na nowe ubrania, przeszukaj szafę, na pewno coś znajdziesz.
6. Zapamiętaj – każda wymówka – to Twój argument!

woman-wearing-pink-sports-bra

artykuł napisała Patrycja Bończewska

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Dlaczego właściwie warto uprawiać sport?

  1. avatar Klara pisze:

    Sport to przede wszystkim doskonała zabawa. Sama z wielką pasją uprawiam kitesurfing i wiem, jaką przyjemność sprawia mi spędzanie czasu, w trakcie pływania na desce. Od czasu zrobienia kursu http://kitescontrol.pl/ każdą wolną chwilę najchętniej spędzałabym na wodzie:)

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »