URODA I ZDROWIE

Dlaczego warto ćwiczyć – Project ANDROS

16 kwietnia 2015, dodał: Redakcja

_G1-13

Ćwiczenia fizyczne powinny stanowić zasadniczą część naszego zdrowego stylu życia. Wielu ludzi wie, jakie korzyści przynosi regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie przekonuje ich do podjęcia ćwiczeń nadwaga ani problemy z wydolnością fizyczną organizmu. Sygnałem, że dzieje się coś złego, jest dopiero poważna choroba lub problemy zdrowotne. Otyłość komplikuje procedury leczenia na każdym etapie. Sprawia to, że operacje ludzi otyłych są dużo bardziej ryzykowne i dają dużo mniejsze szanse na wyleczenie. Już dzisiaj powinniśmy się także martwić tym, że problem otyłości dotyczy w coraz większym stopniu ludzi młodych, być może nawet naszych dzieci. Wtedy dociera do wielu z nas prawda, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

http://bronzedexpose.com/wp-content/uploads/ngg_featured/women-fitness.jpg

Do podjęcia ćwiczeń fizycznych każdy wiek jest odpowiedni. Na pewno łatwiej ćwiczyć ludziom młodym, ale większą potrzebę wykonywania ćwiczeń fizycznych mają ludzie w starszym wieku. Wszystko po to, aby móc korzystać w komforcie zdrowia z dorobku swojego życia. Ćwiczenia fizyczne są doskonałą profilaktyką zdrowotną i nie ma usprawiedliwienia wobec własnego ciała, jeżeli je zaniedbujemy.

Wybierając ćwiczenia dla siebie warto wziąć pod uwagę od razu:

– Czy są to ćwiczenia, których wykonywanie jest uzależnione od pogody?
– Czy są to ćwiczenia, podczas których ćwiczysz całe ciało – czy tylko niektóre mięśnie?
– Jakie korzyści można osiągnąć z wykonywania tych ćwiczeń – czy będą to korzyści dla całego organizmu?
– Czy są to ćwiczenia, do których będę mieć łatwy, codzienny dostęp?

_G1-44

Jedną z najlepszych form aktywności fizycznej są ćwiczenia z obciążeniem. Powinny one stanowić podstawę naszej aktywności fizycznej, gdyż zabezpieczą przed kontuzjami, kiedy namiętnie uprawiamy jakieś ulubione dyscypliny sportu.

Urozmaicony trening siłowy przynosi nam następujące korzyści:

1. Zwiększona wydolność serca – regularny wysiłek fizyczny wzmacnia serce i poprawia jego wydolność, ponieważ podczas ćwiczeń serce bije szybciej, aby zapewnić mięśniom więcej krwi. W rezultacie, kiedy nie ćwiczymy, serce bije wolniej, ale mimo to z każdym uderzeniem jest w stanie przepompować większą ilość krwi. Ogólnie można stwierdzić, że ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko zawału serca oraz zgonu z powodu zawału serca.

2. Sprawniejsze oddychanie – podczas ćwiczeń ciało potrzebuje większej dawki tlenu. Płuca pracują wtedy ciężej, aby sprostać dodatkowemu zapotrzebowaniu na tlen. W wyniku tego oddychanie jest łatwiejsze w trakcie ćwiczeń i podczas odpoczynku.

3. Wzmocniony system naczyniowy – tlen i krew są rozprowadzane po całym ciele poprzez system naczyń. Podczas ćwiczeń natleniona krew oczyszcza naczynia ze złogów tłuszczowych. Aktywność fizyczna powoduje również zwiększenie liczby oraz rozmiaru naczyń krwionośnych, przez co podróż krwi staje się łatwiejsza i szybsza. Poprawia się ciśnienie i krążenie krwi.

4. Zwiększona siła i wytrzymałość mięśni – mięśnie są narzędziem naszego ciała, które wykorzystujemy do codziennych prac. Ich siła jest potrzebna do wykonywania niektórych czynności, natomiast wytrzymałość pozwala wykonywać daną pracę przez dłuższy okres czasu. Ćwiczenia fizyczne utrzymują mięśnie w dobrej kondycji.

5. Zwiększona gęstość kości – mięśnie są przyczepione do kości. Podczas wykonywania ćwiczeń ruszamy mięśniami, które masują kości. W rezultacie wzrasta i wzmacnia się kościec, a kości pozostają gęste, niełamliwe i zdrowe.

6. Większa elastyczność stawów – ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ na stawy, ponieważ zwiększają ich ruchliwość oraz zakres ruchów.

_G1-25

Inne korzyści:

– zmniejsza się ryzyko rozwoju choroby długoterminowej;
– wydłuża się czas życia oraz poprawia jakość życia w późniejszych latach;
– poprawia się wygląd postawy i mięśni;
– zmniejsza się zawartość tłuszczu oraz poprawia się wygląd skóry, ponieważ do tkanek dostarczana jest większa ilość tlenu;

Inspiracją do ćwiczeń w wielu wypadkach może być problem z otyłością, jednak korzyści, które osiągniemy z regularnego wykonywanie ćwiczeń fizycznych wybiegają daleko poza tę walkę. Inne zalety ćwiczeń, to m.in.: lepsza sprawność, lepszy metabolizm, zwiększona wydolność tlenowa organizmu, czyli usprawnienie procesu dostarczania przez serce i płuca tlenu do organizmu. Nazywamy to pułapem tlenowym, a on wskazuje jacy jesteśmy sprawni (już po 1 m-cu intensywnych ćwiczeń fizycznych nasza wydolność tlenowa może zwiększyć się o około 10%).

_G1-11

Sport i aktywność fizyczna powodują wytwarzanie się w krwiobiegu enzymu zwanego lipazą lipoproteinową, dzięki któremu znacznie zmniejsza się w krwiobiegu ilość szkodliwych lipidów – triglicerydów (według najnowszych badań podwyższony poziom triglicerydów ma większy wpływ na podniesienie ryzyka zawału serca czy udaru mózgu niż podwyższony poziom cholesterolu). To z kolei przyczynia się do tego, że zmniejsza się zagrożenie odkładania złogów tłuszczowych na ściankach naczyń krwionośnych oraz odkładania się trzewnej tkanki tłuszczowej na organach jamy brzusznej (dużo bardziej niebezpieczna dla naszego zdrowia niż ta widoczna np. na brzuchu). Sport i aktywność fizyczna zwiększają wydzielanie testosteronu, co wpływa pozytywnie nie tylko na erekcję, ale i na ogólne samopoczucie i metabolizm komórkowy. Sport i aktywność fizyczna zwiększają w każdym wieku siłę mięśni, zmniejszają utratę masy mięśniowej i kostnej z wiekiem.

_G1-21

Sport i aktywność fizyczna to także doskonała profilaktyka w walce z cukrzycą typu 2, problemami z kręgosłupem i nadwagą. Ćwiczenia zapobiegają objawom starzenia się, pozwalają bezboleśnie przejść fazy menopauzy czy andropauzy, pozwalają zachować piękny kształt piersi oraz smukłą i zgrabną sylwetkę. Na atlasie S6 PRIAPOS możesz wykonać specjalistyczne ćwiczenia, aby mieć zgrabne nogi, jędrne pośladki, płaski i wyrzeźbiony brzuch, piękne piersi. Ważne jest to, aby mieć świadomość korzyści jakie dają ćwiczenia z ciężarami w wykonaniu fitness.

Także odchudzanie połączone z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, które wzmacniają mięśnie całego naszego ciała i modelują naszą sylwetkę, da nam wymarzony efekt. Piękną sylwetkę uzyskamy jedynie wtedy, kiedy będziemy wykonywać ćwiczenia na jak największą ilość naszych mięśni. Może to być domowa siłownia dla jednej osoby czy całej rodziny, ale także dla kilku osób, które mieszkają blisko siebie i mogą stworzyć dla siebie miejsce, gdzie będą mogły wspólnie ćwiczyć. Maszyna S6 PRIAPOS to wymarzone rozwiązanie na wyposażenie domowej siłowni. Na niewielkiej powierzchni oferuje możliwość wykonania, co najmniej 165 wartościowych ćwiczeń, aby wzmacniać mięśnie i modelować sylwetkę. Posiadanie domowej siłowni daje gwarancję dostępu do ćwiczeń niezależnie od pogody – możemy ćwiczyć ile chcemy i kiedy chcemy. Bo tylko systematyczne i efektywne ćwiczenia dają gwarancję sukcesu. I jest to praca, którą można pokochać kiedy stanie się częścią zdrowego stylu życia.

_G1-20

WIĘCEJ: www.projectandros.com

zobacz również:

 

  1. PROJECT ANDROS Pregnancy Workout
  2. Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu – Projekt ANDROS
  3. Co to jest orgazm?
  4. Jak dbać o pępek?

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »