URODA I ZDROWIE

Deskorolka – nie tylko dla mężczyzn!

13 stycznia 2016, dodał: Redakcja

Jazda na desce poprawia koordynację, sprzyja poprawie koncentracji, a także pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przekonaj się, że skateboarding to sport, który z powodzeniem mogą uprawiać zarówno mężczyźni, jak i kobiety!

deskorolka-dziewczyna

Zima to pora roku, która – jak żadna inna – sprzyja nagromadzeniu dodatkowych, nie zawsze pożądanych kilogramów. Naturalnie wzrost wagi spędza sen z powiek głównie paniom dbających o smukłą linię ciała. Jeśli masz już dosyć katorżniczych diet i znudziły ci się zajęcia fitness czy też treningi odbywające się na siłowni, idealnym rozwiązaniem umożliwiającym zyskanie zgrabnej sylwetki może się okazać… deskorolka. Czy – ten męski z pozoru sport – mogą uprawiać także kobiety?

Jazda na deskorolce to dyscyplina sportowa uprawiana przede wszystkim przez mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że panie pragnące spróbować swoich sił we wspomnianej dyscyplinie, powinny z góry przygotować się na porażkę. Wręcz przeciwnie! Skateboard, czyli właśnie jazda na desce, to rodzaj aktywności fizycznej, w trakcie której angażowane są niemalże wszystkie partie mięśni. W praktyce oznacza to więc, że bez względu na to, jaką część ciała pragniesz odchudzić, jazda na deskorolce z pewnością przyniesie ci upragniony efekt. Warto dodać, że wspomniany sport w znacznym stopniu wpływa na rozwój sprawności fizycznej, koncentrację i kształtowanie równowagi.

Deski dla początkujących…

Obecnie w sklepach sportowych dostępne są różnego rodzaju deskorolki, które – dla niewprawnego oka  – mogą różnić się między sobą wyłącznie kolorystyką lub/i długością. A jak jest w praktyce? W rzeczywistości różnice pomiędzy sprzętem dotyczą przede wszystkim parametrów technicznych obejmujących m.in. twardość i wymiary kółek, łożyska, a także długość oraz szerokość samej deskorolki. Na jaką więc deskę powinny zdecydować się panie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze skateboardingiem? W takim przypadku najlepszym wyborem okazuje się sprzęt o wypośrodkowanych parametrach technicznych. Satysfakcjonująca będzie więc deska o twardości  kółek 99 A i wymiarach 53-55 mm. Jeśli chodzi o łożyska warto wybierać ABEC3 bądź też ABEC5, natomiast wymiary decka, czyli głównego elementu stanowiącego podstawę deskorolki, powinny oscylować w okolicach 78,5 x 20 cm. Posiadając tego rodzaju sprzęt możesz – naturalnie po opanowaniu techniki jazdy – pokusić się o wykonywanie różnego rodzaju trików. Podstawowe triki, które z pewnością przydadzą się nawet podczas jazdy na idealnie płaskiej powierzchni to ollie (oderwanie się deski od podłoża umożliwiające przeskoczenie przeszkody), manual (jazda do przodu na tylnych kołach) czy frontside (ollie uwzględniający obrót deski oraz skatera o 180*).

… i dla zaawansowanych

Warto zauważyć, że jazda na deskorolce to nie tylko skuteczny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, ale także świetna zabawa. Co więcej; zdecydowana większość osób, którym uda się opanować podstawowe techniki jazdy, pragnie poszerzać swoje umiejętności. W takim przypadku niejednokrotnie konieczna jest wymiana sprzętu. Na jaki? Do wyboru pozostają zarówno klasyczne deskorolki dla zaawansowanych, które od sprzętu dla osób początkujących odróżniają przede wszystkimi parametry techniczne, jak i longboardy. Longboard to dłuższa wersja znanej wszystkim deski, charakteryzująca się długością od 68 do nawet 130 cm. Jeśli ty także masz zamiar spróbować swoich sił w skateboardingu i szukasz godnego polecenia sprzętu w atrakcyjnej cenie, to zapraszamy na www.360sklep.pl. Znajdziesz tu różnego rodzaju deskorolki, przystosowane zarówno do potrzeb osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »