URODA I ZDROWIE

Czy Ciebie też frustrują portale społecznościowe?

16 marca 2016, dodał: Szarooka

Przyjaciółka właśnie pochwaliła się szczupłą figurą. Druga wrzuciła fotkę z wakacji w egzotycznych krajach. Jeszcze inna chwali się nowym mieszkaniem. Jeśli masz już  tego dosyć, przeczytaj ten artykuł.

 

abstract-1233873_960_720

 

Portale społecznościowe (zwłaszcza Facebook, Instagram i Snapchat) zrewolucjonizowały nasze życie i wywróciły je do góry nogami. Oczywiście sprawiły również, że żyje nam się łatwiej i wygodniej. Za ich pomocą możemy nawiązywać nowe kontakty i podtrzymywać stare. Sprawiły, że świat stał się małą globalną wioską,  której każdy każdego zna, a nawet jeśli nie zna to nie przeszkadza mu to w podglądaniu jego życia.

finger-769300_960_720

Medal posiada jednak dwie strony… To, co z jednej strony jest zaletą, szybko może stać się wadą, w dodatku bardzo uciążliwą. Dlaczego? Wbrew pozorom podglądanie cudzego życia staje się… frustrujące. Podpatrując życie innych ludzi często mamy wrażenie, że spoglądamy w lustro, z którego wyzierają braki i niedostatki naszej „szarej”egzystencji. Patrząc na te wszystkie piękne zdjęcia bardzo szybko można złapać doła i dojść do wniosku, że nam samym nigdy nic nie wychodzi. Cóż, jak to mówi stare przysłowie trawa w cudzym ogródku zawsze jest bardziej zielona

 

Inni mają lepiej

Szczęśliwe życie znajomych uwypukla nasze problemy: brak pracy, małe mieszkanie, brak pieniędzy na egzotyczne wakacje, itp. Przeglądanie Facebooka czy Instagramu, na których możemy obserwować nieustający rozwój znajomych bardzo często pogłębia nasze czarne myśli. Ty też na pewno masz takich przyjaciół, którzy chwalą się w sieci dosłownie wszystkim: nowym samochodem, mieszkaniem, tapetą w pokoju dziecka. Idealizują swoje życie, często przedstawiając je lepszym niż jest ono w rzeczywistości. Nie ma więc się co dziwić, że jeśli oglądamy takie obrazy, zwłaszcza gdy nie jesteśmy w najlepszej kondycji psychicznej to często wpędzają nas one w depresję.

social-media-419944_960_720

 

Ubarwianie rzeczywistości

Świat kreowany na portalach społecznościowych wydaje się idealnym miejscem do życia, nic więc dziwnego, że osoby nieśmiałe lub niepewne swojej wartości wpędza (zupełnie niesłusznie) w jeszcze większe kompleksy. Z czego to wynika? Z chęci i coraz częściej potrzeby chwalenia się swoimi sukcesami i szczęściem z wirtualnymi znajomymi. Wrzucając fotki w eter mamy nadzieję, że wirtualni znajomi zobaczą jakie mamy fajne życie i zaczną nam go zazdrościć, przez co my poprawimy własną samoocenę (zwykle kosztem innych ludzi).

content-is-king-1132265_960_720

 

Ekshibicjionizm jest modny

Częste korzystanie z portali społecznościowych negatywnie wpływa na naszą psychikę.  Zapominamy, że nie należy wierzyć we wszystko, co zostało na nich opublikowane, bo bywa, że nie oddaje faktycznego stanu rzeczy. Pamiętajmy, do treści publikowanych w sieci należy podchodzić z rezerwą. Nigdy też nie należy porównywać ich do naszego życia. Portale coraz częściej stają się miejscem, w  którym ludzie szukają poklasku i akceptacji, uznania dla siebie. Stąd też wynika skłonność do nadmiernego ubarwiania rzeczywistości. Do wszystkiego należy podchodzić z dystansem.

 

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 30)
Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 29)

FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »