URODA I ZDROWIE

2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia 2016, dodał: Redakcja

read

W obecnych czasach rodzice wolą dać dziecku tablet czy smartfona, żeby się czymś zajęło, zamiast poświęcić mu trochę czasu i przeczytać razem z nim ciekawą książkę. A to wielki błąd – książki rozwijają twoje dziecko tak samo jak aktywna zabawa na świeżym powietrzu czy nauka w szkole. Rozwijają na przykład jego intelekt, wyobraźnie, emocje czy rozwój społeczny.

2 kwietnia jest Międzynarodowym dniem książki dla dzieci. Z tej okazji serwis UrodaiZdrowie.pl wraz z wydawcami książek dla dzieci przygotowało listę książek, które chcielibyśmy polecić naszym czytelnikom.

Zachęcamy do przejrzenia listy. A może, któraś z pozycji jest już w zasobach waszych biblioteczek?

Polecane książki:

Babcia Rabuś

pobierz_obrazek

Najbardziej poszukiwana Babcia świata!

Znudzony wnuczek i niemrawa babcia. Ta para skazana jest na koszmar piątkowych wieczorów o smaku zupy kapuścianej. Nic ciekawego.

Kiedy Ben odkrywa w puszce po ciasteczkach kamienie szlachetne, sytuacja zupełnie się zmienia. Nadeszła pora, by stanąć twarzą w twarz z „Czarnym Kotem”, zuchwałym złodziejem klejnotów. Rozpoczyna się niezwykła przygoda – ucieczka ze szpitala, nurkowanie w Tamizie, a na koniec spotkanie z Elżbietą II. Dla Babci jest to ostatnia przygoda, ale i najwspanialsza. Najbardziej szalona.

Książkę Babcia Rabuś kupicie w sklepie Bonito.pl

„Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” / „The Gallery of fairy tales – to be read through images”

GB_Okladka_przod_net

Autor: Michał Zawadka, Ilustracje: Rafał Olbiński, Wydanie dwujęzyczne: polski/angielski

„Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” to synergia słowa i sztuki. To zbiór wierszy autorstwa Michała Zawadki, interpretowanych mistrzowskimi obrazami Rafała Olbińskiego. Historie bohaterów zawierają ważne życiowe lekcje, rozwijają umiejętności z zakresu kompetencji miękkich i relacji międzyludzkich. Idee zawarte w morałach bajek odbiorca ma szansę zobaczyć w budzących wyobraźnię obrazach. Jednoczesne połączenie poezji z „kulturą wysoką” uczy od najmłodszych lat wrażliwości na piękno sztuki, dostrzegania wielu poziomów przekazu i zabawy formą.

Dzięki obrazom, obecnym w publikacji również w formie otwartej (Mała Galeria), książka zaprasza czytelnika do dialogu z autorem i malarzem. Subtelne przekłady Zdzisława Zabierzewskiego na język angielski czynią publikację jeszcze bardziej uniwersalną i międzynarodową.

Książkę „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” możecie kupić w sklepie mindanddream.pl

O wilku, który bał się własnego cienia

D004_Przygody_Wilka_cien_500px

Napisała: Orianne Lallemand, Zilustrowała: Éléonore Thuillier, Tłumaczyła: Iwona Janczy, Wydawnictwo: ADAMADA , Kategoria: 3+ , Ilość stron: 32

Był sobie wilczek, który wszystkiego się bał. Nawet własnego cienia! Dla wilka to bardzo krępujące… Ale w jaki sposób stać się odważnym? Pewnego dnia wilczek posłuchał dobrej rady i wyruszył na poszukiwanie przygód. Czy uda mu się ta wędrówka? Czy znajdzie przyjaciół, którzy pokochają go takiego, jakim jest? Oj, wilczku, gdybyś wiedział, co cię czeka…

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czas całą rodziną. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię.

Książki z serii Przygody Wilka mają także wymiar edukacyjny. Mali czytelnicy śledząc przygody nietypowego i bardzo sympatycznego Wilka, uczą się dobrego zachowania oraz postaw społecznych i przełamywania barier.

Książkę O wilku który bał się swojego cienia oraz inne książeczki z serii o wilku kupicie w sklepie Adamada.pl

Pan Smrodek

pobierz_obrazek (1)

Codziennie w drodze do szkoły Chloe przejeżdża obok siedzącego na parkowej ławce bezdomnego człowieka. Wszyscy go mijają i z pobłażliwą pogardą nazywają Panem Smrodkiem. Czasem ktoś rzuci mu monetę i otrze z oka łzę współczucia, pędząc załatwiać swoje ważne sprawy. Dziewczynka ma wielką ochotę poznać historię życia tego wędrowca. Ale musiałby się do niego odezwać. Mama będzie niezadowolona. A gdyby tak poprosić, żeby zamieszkał w szopie, która stoi w ogródku? O, wtedy byłoby dużo czasu na opowieści…

Książkę Pan Smrodek możecie kupić w sklepie Bonito.pl

Mądrość z Natury

MadroscZNatury-okladka-front-2A+naklejka

Autor: Michał Zawadka, Ilustracje: Tomasz Soin, Kompozytor: Tomasz Filipczak

„Mądrość z Natury” to narracyjne bajki wierszowane. Wysoko edukacyjne treści zawierają ponad 400 encyklopedycznych faktów na temat życia zwierząt i ich świata. Morały bajek prawią o cennych wartościach relacji społecznych z drugim człowiekiem, kształtując zarazem postawę szacunku wobec natury i zwierząt. Jest to w pełni ilustrowana książka w formacie B5 (68 stron) z wyrazistymi, nowoczesnymi ilustracjami, stronami do kolorowania i kołysanką, śpiewaną przez Roberta Janowskiego. Na dołączonym do książki audiobooku mistrzowskie nagrania lektorskie bajek opatrzone są pięknymi kompozycjami muzycznymi Tomasza Filipczaka, w których usłyszymy m.in. bossanovę, muzykę baroku, jazz, rock, country, czy funk. W nagraniach bajek udział wzięli: Joanna Jabłczyńska, Piotr Adamczyk, Robert Janowski, Krystyna Czubówna, Karolina Gruszka, Maciej Stuhr i Cezary Pazura.

Książkę Mądrość z Natury możecie kupić w sklepie mindanddream.pl

Mój tato jest niedźwiedziem

D043_Moj_tato_jest_niedzwiedziem_500px

Napisała: Nicola Connelly, Zilustrowała: Annie White, Tłumaczyła: Ewa Chmielewska-Tomczak, Wydawnictwo: ADAMADA , Kategoria: 3+ , Ilość stron: 36

Jest ogromny, okrągły i kudłaty. Wspina się po miód, łowi ryby i głośno ryczy. Czy tato Karola na pewno jest niedźwiedziem?

Ciepła opowieść o relacjach między dzieckiem a ojcem.

Książka polecana przez Children’s Book Council of Australia. Nominacja dla autorki i ilustratorki do literackiej nagrody premiera Australii w kategorii dziecięca fikcja oraz srebra nagroda dla ilustratorki przyznane przez innych ilustratorów Australii.

Książkę Mój tato jest niedźwiedziem możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

Chłopak w sukience

pobierz_obrazek (2)

Masz szlaban. Siedzisz w domu, a reprezentacja szkoły właśnie przegrywa najważniejszy mecz. Dlaczego? Bo dyrektor wyrzucił najlepszego napastnika. Ciebie!

Wiem, cała afera to miał być tylko żart. Teraz już nic nie możesz zrobić.

Ale twoja drużyna – tak! Przecież was wszystkich nie skreśli z listy uczniów.

Zostało tylko i aż czterdzieści pięć minut!

Pierwszy gol za przyjaźń! Drugi za lojalność! Trzeci za tolerancję!

Książkę Chłopak w sukience możecie kupić w sklepie Bonito.pl

Zosia, Ernest i ktoś jeszcze

D044_Zosia_Ernesti_ktos_jeszcze_500px

Napisała: Elżbieta Pałasz, Zilustrowała: Zuzanna Dominiak, Wydawnictwo: ADAMADA, Kategoria: 3+, Ilość stron: 64

Zosia i Ernest to rodzeństwo, jakich wiele – bawią się, psocą, a czasem kłócą. Tymczasem w rodzinie dzieje się coś dziwnego. Znika mama, a tata bez przerwy telefonuje i nie ma dla nich czasu. Na szczęście wszystko się szybko wyjaśnia, a w dodatku pojawia się KTOŚ jeszcze…

Teraz na Ernesta czeka prawdziwe wyzwanie – musi nauczyć się poszanowania uczuć innych osób i niełatwej sztuki panowania nad emocjami. A przecież to strasznie trudne, kiedy jest się dzieckiem!

Wesołe opowiadania pogodnie i z humorem pokazują różne strony życia typowej rodziny: rywalizację i zabawy rodzeństwa, wyprawę do lasu czy atak osy (a może ospy?).

Książkę Zosia, Ernest i ktoś jeszcze możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

Humory Hipolita Kabla

D030_Humory_Hipolita_Kabla_500px

 

Napisała: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Zilustrowała: Grażyna Rigall, Wydawnictwo: ADAMADA , Kategoria: 4+ , Ilość stron: 40

Przezabawne perypetie Hipolita Kabla – bardzo humorzastego jamnika.

Nie ma bardziej kapryśnego jamnika niż Hipolit Kabel. A to popadnie w zadumę, a to pogrymasi nad miską, a to poużala się nad sobą, a to… Oj, miewa humory ten pies, miewa.

Bywa też smutny, zdarza mu się złościć, a raz wręcz eksplodował (na szczęście niegroźnie). Ktoś, kto jest jego przyjacielem, musi być wyjątkowo cierpliwy i łagodny. Jest taki ktoś? Owszem. Kot Alojzy Kocioł zrobi dla Kabunia (jak go pieszczotliwie nazywa) wszystko. Poszuka zaginionego dobrego humoru, przyniesie ulubione serdelki, a nawet odda własne marzenie, bo czegóż się nie robi dla przyjaźni…

Książkę Humory Hipolita Kabla możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

„Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” 3-5 lat

okladka-3-5_003a

Autor: Michał Zawadka, Ilustracje: Anita Graboś

Czy wiecie jaka droga prowadzi do spełnienia marzeń? Poznając przygody małego słonia, kruchej muszli, małej mrówki czy niesfornych niedźwiedzi, dowiecie się między innymi dlaczego warto wierzyć w siebie, pokonywać wyzwania i jaką moc ma cierpliwe działanie? Wszystko, co odkryjecie będziecie mogli rozwijać dzień po dniu w grze, którą znajdziecie w książce, a nagrodą będą Wasze spełnione marzenia.

Książka jest pierwszą tego typu pozycją dla dzieci na rynku. Autor łączy przesłanie wierszy z zabawą i systemem zarządzania własnymi planami. Obok wierszy spotkamy w publikacji część interaktywną. W tym miejscu rozpoczyna się gra rodzinna, która zaprasza małych marzycieli do cierpliwego i systematycznego osiągania celów. Swoje małe i duże marzenia dzieci mogą narysować na specjalnie przygotowanych mapach marzeń i realizować je przez kolejne tygodnie. Podczas tej drogi czytelnicy-marzyciele poznają radość nagród i cenę konsekwencji. Na końcu publikacji czeka jeszcze mała niespodzianka w postaci zachęcających do działania zakładek motywacyjnych. Duży format publikacji B4, przyjemna i prosta forma graficzna oraz czytelna duża czcionka czyni publikację przyjazną nawet dla najmłodszych.

„Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” 3-5 lat możecie kupić na stronie mindanddream.pl

„Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” 6-10 lat

okladka-6-10_003a

Autor: Michał Zawadka, Ilustracje: Anita Graboś

Czy nie jest łatwiej dążyć do celu tym, którzy są przeświadczeni o sile cierpliwości i uśmiechu, o wadze doceniania siebie oraz swoich osiągnięć? Tym, którzy wiedzą, że błąd nie jest porażką, i że żadne zadanie nie jest za trudne, gdy rozłożymy je na etapy? Zwłaszcza, kiedy jesteśmy świadomi, że „nie musimy być mistrzem żeby zaczynać, lecz musimy zacząć, by nim się stać”, jak pisze Michał Zawadka.

„Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” jest pierwszą tego typu pozycją dla dzieci na rynku. Autor łączy przesłanie wierszy z zabawą i systemem zarządzania własnymi planami. Obok wierszy spotkamy w publikacji część interaktywną. W tym miejscu rozpoczyna się gra rodzinna, która zaprasza małych marzycieli do cierpliwego i systematycznego osiągania celów. Swoje małe i duże marzenia dzieci mogą narysować na specjalnie przygotowanych mapach marzeń i realizować je przez kolejne tygodnie. Podczas tej drogi czytelnicy-marzyciele poznają radość nagród i cenę konsekwencji. Na końcu publikacji czeka jeszcze mała niespodzianka w postaci zachęcających do działania zakładek motywacyjnych. Duży format publikacji B4, przyjemna i prosta forma graficzna oraz czytelna duża czcionka czyni publikację przyjazną nawet dla najmłodszych.

„Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” 6-10 lat możecie kupić na stronie mindanddream.pl

Demoniczna dentystka

pobierz_obrazek (3)

Miasto spowiły ciemności. Pod osłoną nocy działy się dziwne rzeczy. Przed snem dzieci wkładały swoje mleczaki pod poduszki i czekały, aż Zębowa Wróżka zostawi im pieniążek. Ale rankiem znajdowały same okropieństwa. Zdechłego ślimaka. Żywego pająka. Całe setki skorków pełzających pod poduszką. Albo coś o wiele, wiele gorszego?

To musiała być sprawka złych mocy. Kto się za tym krył, a może raczej co? Jakim cudem niepostrzeżenie wkradało się do dziecięcych sypialni? I po co zbierało te wszystkie zęby??

Książkę Demoniczna dentystka możecie kupić w sklepie Bonito.pl

Edward i jego wielkie odkrycie

D041_Edward_i_jego_wielkie_odkrycie_500px

Napisała: Rebecca McRitchie, Zilustrowała: Celeste Hulme, Tłumaczyła: Ewa Chmielewska-Tomczak, Wydawnictwo: ADAMADA,Kategoria: 4+, Ilość stron: 40

Mimo że Edward pochodzi ze sławnego rodu archeologów, jeszcze niczego nie odkrył.
Aż do pewnej deszczowej nocy…

I rodzice, i dziadkowie Edwarda są archeologami, a Edward, choć ma cały zestaw narzędzi i przedmiotów potrzebnych (i niepotrzebnych) archeologom, sam nigdy niczego nie odkrył. Aż wreszcie, rzecz jasna przez przypadek, odkrywa coś dziwnego i zupełnie mu nieznanego. Odkrywa jednak coś jeszcze – prawdziwą przyjaźń.

Książkę Edward i jego wielkie odkrycie możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

O chłopcu, który wpadł do książki

D040_O_Chlopcu_ktory_wpadl_do_ksiazki_500px

Napisał i zilustrował: Peter Carnavas, Wydawnictwo: ADAMADA, Kategoria: 4+, Ilość stron: 32

Przejmująca opowieść o chłopcu, który szukał odpowiedzi na niełatwe pytania. I odkrył, jak cudowne jest życie.

Niezwykła, metaforyczna opowieść o dorastaniu, przemijaniu i poszukiwaniu sensu.

Książkę O chłopcu, który wpadł do książki możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

Przełomowe wynalazki

VhPhcHgjYEEagEbjhHFB

Tytuł prezentujący najważniejsze osiągnięcia ludzkiej myśli – wynalazki i teorie, które zmieniały świat. Aby je przedstawić autorzy posłużyli się wspaniałymi ilustracjami i trójwymiarowymi ruchomymi modelami. Czytelnik znajdzie w tej niezwykłej książce informacje na temat podbojów świata, rozwoju architektury i przemysłu. Oprócz solidnej porcji przystępnie i obrazowo zaprezentowanej wiedzy książkę charakteryzuje wysmakowana, elegancka szata graficzna. To kolekcjonerska edycja, stanowiąca inspirujący podarunek dla czytelnika w każdym wieku.

Książkę Przełomowe wynalazki możecie kupić w wydawnictwo-debit.pl

Maja i jej świat. Wyobraźnia

D038_Maja_wyobraznia_500px

Napisała: Anna Obiols, Zilustrowała: Joan Subirana, Tłumaczyła: Zofia Beszczyńska, Wydawnictwo: ADAMADA , Kategoria: 5+, Ilość stron: 32

Wycieczka z rodzicami. Byłam szczęśliwa, widząc pole słoneczników. Byłam wolna, kiedy wiatr muskał mi buzię. Byłam prze¬rażona, kiedy zgubiłam rodziców. Byłam spokojna, kiedy usłyszałam tatę. Byłam zmęczona, kiedy wróciliśmy do domu. Ile różnych emocji! Jak ja jeszcze mało wiem o świecie…

Seria Maja i jej świat obejmuje cztery poetyckie i przepięknie ilustrowane opowieści małej Mai. Ta pełna fantazji dziewczynka opisuje w formie pamiętnika przeżycia towarzyszące jej przy poznawaniu ludzi i świata. Barwny i przystępny język pozwala dzieciom dostrzec i zrozumieć także ich własne uczucia i emocje.

Książki zostały wzbogacone o porady, wskazówki i ćwiczenia związane z wyrażaniem emocji, rozwijaniem wyobraźni, pobudzaniem ciekawości i doskonaleniem pamięci. Na końcu każdej historii znajduje się także poradnik dla rodziców – o tym, jak rozmawiać z dziećmi o trudnych i ważnych dla nich tematach.

Książki z serii Maja i jej świat możecie kupić w wydawnictwie Adamada.pl

Księżniczka Amelka i jej pies

D032_Ksiezniczki_Amelka_pies_500px

Napisał: Aleix Cabrera, Zilustrowała: Rocio Bonilla, Tłumaczyła: Natalia Wiśniewska, Wydawnictwo: ADAMADA, Kategoria: 5+, Ilość stron: 36

Była sobie księżniczka, która dostała w prezencie psa. Szczeniak gryzł, ślinił i tarmosił wszystko, co wpadło mu w zęby. Nie robił wyjątku nawet dla balowych sukien i eleganckich pantofelków. Pewnego dnia doprowadzona na skraj rozpaczy księżniczka postanawia pozbyć się kłopotliwego czworonoga…

Mądra bajka o wierności, przyjaźni i odpowiedzialności.

Seria Księżniczki kochają zwierzęta to cztery mądre bajki na różne tematy: o skromności i poszukiwaniu umiaru, o wierności i byciu odpowiedzialnym, o wspólnym przekraczaniu granic i o tym, że się różnimy i to wcale nie jest takie złe. Dla księżniczek i nie tylko.

Książki z serii Księżniczki możecie kupić na stronie Adamada.pl

DINOZAUROLOGIA

Layout 1

Zaginiony prehistoryczny świat zachowany niczym w kapsule czasu na nieznanej wulkanicznej wyspie, gdzieś na bezmiarze Oceanu Spokojnego… Dinozaury, pterozaury, opierzone gady, morskie potwory, paprocie drzewiaste, olbrzymie skrzypy… Wyprawa kilku śmiałków, gotowych za wszelką cenę poznać tajemnice pacyficznej wyspy, ale niechętnych, by wyjawić je światu… To wszystko i wiele mrożących krew w żyłach przygód czeka czytelnika na kartach „Dinozaurologii”. Co najważniejsze, obserwacje poczynione ponad sto lat temu, ukryte w książce pod klapkami, w doklejanych książeczkach i kopertach, zgadzają się z najnowszymi odkryciami współczesnej paleontologii.

Książkę Dinozaurlogia możecie kupić w wydawnictwo-denit.pl

Już wiem dlaczego…

XPJgahHfFTKXSFKGPMFW

Dlaczego na morzu powstają fale? Skąd się wziął węgiel? Kim był Nabuchodonozor? Po co przycina się drzewa? Ponad 350 mądrych, a zarazem trudnych pytań oraz proste, łatwe do zrozumienia odpowiedzi i do tego zabawne, kolorowe ilustracje. To wspaniałe uzupełnienie wiedzy o ziemi i kosmosie, roślinach i zwierzętach, o ciele człowieka, o odkryciach i wynalazkach, z historii świata i życia ważnych osób, przeznaczone dla każdego dociekliwego człowieka – i małego, i dorosłego. Uwaga: ta książka to prawdziwy omnibus, tego wszystkiego nie uczą w szkole, nie ma też nauczyciela, który odpowiedziałby na pytania z tylu dziedzin!

Książkę już wiem dlaczego… możecie kupić w sklepie wydawnictwo-debit.pl

Do czego służy kotlet?

D027_Do_czego_sluzy_kotlet_500px

Napisała i zilustrowała: Anita Głowińska, Wydawnictwo: ADAMADA, Kategoria: 6+, liczba stron: 128

Zwariowane przygody szkolnej paczki urwisów, którzy nigdy się nie nudzą, a ich głowy pełne są szalonych pomysłów.

Czy nauczyciel od angielskiego jest Papuasem, a pani od przyrody poławiaczką pereł? Czy sto¬łówka to dobre miejsce na mecz hokeja? Jak to jest całować się po filmowemu? Jak zagrać na scenie kiszonego ogórka? No i właściwie do czego służy kotlet?

Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą.

Historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

Książka Do czego służy kotlet? została wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Książkę Do czego służy kotlet? możecie kupić na stronie wydawnictwa Adamada.pl

MARYSIA. KSIĘGA MĄDREGO MALUCHA

FMbAaKNeeEJJaQjaEUfG

Książka edukacyjna stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Opracowano ją w oparciu o zasadę: mądra zabawa, wesoła nauka. Bohaterką książki jest Marysia – bystra i wesoła kilkulatka, która jest… misiem koala. Podobnie jak mali czytelnicy, Marysia zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Towarzysząc jej, dzieci poznają tajemnice kształtów i kolorów, spotkają wesołe literki i cyferki, z uwagą przyjrzą się sobie samym i odkryją najbliższe otoczenie. Marysia podpowie też, jak unikać niebezpieczeństw i kiedy używać „magicznych słów”. W kolorowym, przyjaznym świecie sympatycznej misi dzieci poczują się zarazem swojsko i ciekawie. Będą się bawić, rozwiązywać zagadki i zadania, opowiadać o sobie, trenować spostrzegawczość i rozwijać wyobraźnię. Szczególne walory tej pozycji to: pastelowe, bogate w szczegóły ilustracje, atrakcyjnie zaprezentowny materiał edukacyjny dedykowany najmłodszym dzieciom oraz ciekawe propozycje dodatkowych zabaw do samodzielnej realizacji z maluszkiem.

Książeczke Marysia. Księga mądrego malucha możecie kupić w slepie wydawnictwo-debit.pl

Szkoła dla początkujących

D039_Szkola_dla_poczatkujacych_500px

Napisała: Elżbieta Pałasz, Zilustrowała: Katarzyna Jerzyk, Wydawnictwo: ADAMADA, Kategoria: 6+,liczba stron: 80

Ręcznie zbudowany robot zostaje królem balu, dzielny rycerz Bogdan osusza dziewczęce łzy, a największy łobuz dowiaduje się całej prawdy o dżudo (i sobie).
W pierwszej klasie zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Pełen humoru survivalowy poradnik dla wszystkich pierwszaków i tych, którzy do szkoły dopiero się wybiorą.

Seria „Tornister pełen przygód” to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

Książkę Szkoła dla początkujących oraz całą serię Tornister pełen przygód kupicie na stronie wydawnictwa Adamada.pl

ANGIELSKI Z FRANKLINEM

Cover Slownik PL

Angielsko-polski słownik obrazkowy, przeznaczony dla przedszkolaków i dzieci w młodszym wieku szkolnym. Każde hasło słownika opatrzono uproszczoną wymową, ilustracją oraz przykładowym zdaniem angielskim, wraz z tłumaczeniem na polski. Liczne zagadnienia opracowano osobno (np. części ciała), dodano wykaz czasowników nieregularnych oraz indeks, będący słownikiem polsko-angielskim. Hasła, tekst i ilustracje przygotowano na podstawie książek o żółwiu Franklinie. Ponad 1000 haseł.

Książkę Angielki z Franklinem możecie kupić w sklepie wydawnictwo-debit.pl

Księga tysiąca pomyłek

KGXTPZSTjjZWAPbUFNKV

Fantastyczna zabawa dla bystrych i uważnych Czytelników. Coś się tu nie zgadza! Odkąd kurczaki mają kacze dzioby, a strusie biegają w trampkach? Czy ktoś kiedyś widział kwadratowe piłki i motocyklistów w rycerskich hełmach? Wyrusz z nami na wycieczkę do szalonego, poplątanego świata czarodzieja Merlina i znajdź wszystkie 1000 błędów na ilustracjach.

Książkę Księga tysiąca pomyłek możecie kupić w sklepie wydawnictwo-debit.pl

Puchaty Smok

puchaty-smok_okladka_376

„Kodeks” przestał działać. Max nie może go użyć, by przenieść się z przyjaciółmi do domu, dopóki go nie zrestartuje. Kłopot polega na tym, że aby tego dokonać, musi zanieść książkę do samego serca Wieży Maga, siedziby Rezormoora Przerażającego. Ponieważ Rezormoor ściga Maxa i książkę poprzez czas i przestrzeń, dostanie się do Wieży może być całkiem łatwe. Opuszczenie jej to jednak całkiem inna historia.

Dzięki pomocy niezwykłych sprzymierzeńców – małego olbrzyma, pary wędrujących ognistych kociąt i bardzo dziwnego smoka – Max będzie musiał zakraść się do Wieży, uniknąć straży, umknąć Rezormoorowi i znaleźć dokładnie to miejsce, gdzie Kodeks został stworzony. Proste, prawda?

Książkę Puchaty Smok możecie kupić na stronie wydawnictwa Czy-tam.pl

Jedyny i niepowtarzalny Ivan

jedyny-i-niepowtarzalny-ivan_okladka_376

Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który spędził niemal trzy dekady w mini zoo mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku.

Kiedy poznaje Ruby, malutką słonicę odebraną rodzinie, Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić. Trzymając kciuki za Ivana, trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości.

Wzruszająca, pięknie napisana i inteligentna historia, która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość.

Katherine Applegate miesza humor i smutek, by stworzyć niezapomnianą pierwszoosobową opowieść o przyjaźni i nadziei.

Książkę Jedyny i niepowtarzalny Ivan możecie kupić na stronie wydawnictwa Czy-tam.pl

Pomelo i kształty

Pomelo_kształty_420pxRGB_zaokr

tekst: Ramona Bădescu, ilustracje: Benjamin Chaud, wiek: 3+
Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, w otaczających go przedmiotach i zjawiskach rozpoznaje kształty zarówno oczywiste, jak i zaskakujące. W dodatku odkrywa, że kwadrat kwadratowi nierówny, a okrągłość może być płaska…

Książkę Pomelo i kształty możecie kupić w wydawnictwie Zakamarki.pl

Hokus-pokus, Albercie

ALBERT_xx_Hokus-pokus_420pxRGB

tekst: Gunilla Bergström, ilustracje: Gunilla Bergström, wiek: 3+
Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć nawet tatusiowie?

Książkę Hokus-Pokus, Albercie oraz serię o Albercie kupicie w wydawnictwie Zakamarki.pl

Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic

Lowcytajemnic

Autor: Elżbieta Lekan, wiek: 3-6 lat
Bolek i Lolek przedstawiają kolorowe, rysunkowe zgadywanki, które pokocha każde dziecko.  Rozwiązywanie łamigłówek na różnych poziomach trudności to prawdziwa frajda! Edukacyjna książeczka z zadaniami jest idealna, by zabrać ją w podróż lub bawić się nią w domu.
Razem z Bolkiem i Lolkiem
* ćwiczę spostrzegawczość
* uczę się liczyć
* rozróżniam kształty i kolory

Książkę Bolek i Lolek Łowcy Tajemnic możecie kupić w wydawnictwie Znak.com.pl 

Rita i Cosiek

Arrou-Vignod_RitaiCosiek

Autor: Jean-Philippe Arrou-Vignod, tłumaczenie: Magdalena Talar, wiek: 3-6 lat
Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada.
Bardzo się różnią, wiec ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.

Książkę Rita i Cosiek możecie kupić w wydawnictwie Znak.com.pl

Piękno i sztuka, co to takiego?

PIEKNO-i-SZTUKA_420px_RGB

tekst: Oscar Brenifier, ilustracje: Rémi Courgeon, wiek: 6+
Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

Książkę Piękno i sztuka, co to takiego? oraz serię Dzieci Filozofują kupicie w wydawnictwie Zakamarki.pl

Wielka historia małej kreski

KRESKA_obrys_420pxRGB

tekst: Serge Bloch, ilustracje: Serge Bloch, wiek: 6+
Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.

Książkę Wielką historię małej kreski kupicie w wydawnictwie Zakamarki.pl

Najlepsze najgorsze urodziny

RAJ_4_Naj-naj-urodziny_420pxRGB

tekst: Moni Nilsson, ilustracje: Elin Lindell, wiek: 6+
Nareszcie, nareszcie Beza kończy siedem lat! I nareszcie dostaje to, o czym tak bardzo marzyła: rower. Beza od razu na niego wsiada i razem ze Zlatkiem jeżdżą po osiedlu jak szaleni. Nagle Beza się przewraca – zdziera sobie kolano i obdrapuje rower… A wszystko to wina Zlatka!

Książkę Najlepsze Najgorsze urodziny oraz serię Przygody w Raju kupicie w wydawnictwie Zakamarki.pl

Bajka Jurassie

jurassie

Przyjaciele jadą rowerami na budowę autostrady gdzie pracuje tata jednego z nich. Podczas kopania dołu pracownicy natrafiają na cenne znalezisko. Dzieci widząc to postanowiły same sprawdzić, co tam się kryje. Zabrały jedno z jaj podejrzewając, że może pochodzić od dinozaura. Ukryły je u jednego z bohaterów. Co się stało po tym jak z jaja wykluł się pterozaur, przeczytasz w tej opowieści?

Dodatkowo z okazji Międzynarodowego dnia książki w wydawnictwie jest Weekend Darmowej Dostawy!

Dedykowaną książkę Jurassie możecie kupić w wydawnictwie ModrySlon.com.pl 

 „ZOO”

Bez tytułu

Dzieci odwiedzają ZOO, ale stwierdzają, że panuje w nim chaos. Zwierzęta znajdują się nie w swoich klatkach. Odkrywają w ZOO obecność duszka amazońskiej dżungli, który jest sprawcą całego zamieszania. Ale czy uda się uporządkować cały bałagan? UWAGA: Proszę podać do bajki imię osoby towarzyszącej (dziecko).

Dodatkowo z okazji Międzynarodowego dnia książki w wydawnictwie jest Weekend Darmowej Dostawy!

Dedykowaną książkę Jurassie możecie kupić w wydawnictwie ModrySlon.com.pl 

O wróżce psotuszce

9853401_orig
FORMAT: A 155 x 155, OBJĘTOŚĆ: 16 stron, OPRAWA: miękka, lakier wybiórczy

OPIS: Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami,do czytania przed snem i nie tylko.

Książeczkę O wróżce psotuszce oraz inne bajki z serii Bajeczka do łóżeczka możecie kupić w wydawnictwie bajdaraj.com

Juleczka mała laleczka

8029912_orig

FORMAT: A 5, OBJĘTOŚĆ: 32 strony, OPRAWA: miękka, lakier wybiórczy
OPIS: Książeczka przeznaczona jest dla dzieci. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami.

Książeczkę Juleczka mała laleczka możecie kupić w wydawnictwie bajdaraj.com

O strachu na wróble

4724564_orig

FORMAT: A5, OBJĘTOŚĆ: 16 stron, OPRAWA: twarda, lakier wybiórczy

OPIS: Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Śliczna, wierszowana bajeczka z pięknymi ilustracjami, ucząca pozytywnych zachowań w życiowych sytuacjach.

Bajkę O strachu na wróble oraz inne książeczki z serii Bajka bajdorajka możecie kupić w wydawnictwie bajdaraj.com

 

Błąd, nie wybrano żadnego ID reklamy ! Sprawdz swój kod ! (ID: 28)
Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

darmowe konto bankowe
Szukacie odpowiedniego banku dla siebie i nie wiecie z której oferty najlepiej skorzystać w...
Kostium kąpielowy po porodzie. Jaki…
Dziewczyny czy Wy rownież macie taki problem z brzuchem po porodzie? Wcierałam...
BIO-Kosmetyki naturalne.
Chętnie wypróbuję tą aplikację na telefon. Lubię takie nowości. A darmowa ta aplikacja?
Translate »